Fruli.pl wprowadza odwrócone aukcje

Aukcje wspak to nowy model licytacji, w którym produkty mogą uzyskać wartości ujemne. Oznacza to, że w takich przypadkach serwis dopłaci zwycięzcom za zakup przedmiotu.
Fruli.pl to  serwis aukcyjny, prowadzący aukcje w modelu all-pay. Z początkiem kwietnia, jako pierwszy w Polsce, serwis uruchomił nowy model aukcji – wspak. Jak one działają? Licytacje w aukcjach wspak zaczynają się od niskich kwot, stanowiących równowartość ok. 1/10 ceny rynkowej licytowanego przedmiotu. Każde zalicytowanie obniża wartość przedmiotu o 8 groszy i wydłuża czas aukcji o 10 sekund. Kiedy cena licytowanego przedmiotu spadnie poniżej 0 zł, licytacja trwa nadal, a cena osiąga wartości ujemne. Aukcja kończy się z chwilą, gdy zegar licytacji wskaże 00:00:00 – tzn. nikt więcej nie będzie chciał obniżyć ceny. Tak samo jak aukcje klasyczne, licytacje wspak na Fruli.pl trwać będą od godz. 8.00 do 24.00 lub całodobowo.

W przypadkach, kiedy licytacja zakończy się z ceną ujemną, zwycięzca zapłaci za produkt symboliczną złotówkę (1 zł + 22 proc. VAT), natomiast dodatkowo serwis Fruli.pl na konto tej osoby wypłaci we frutkach (frutki służą do prowadzenia licytacji) ekwiwalent całej ceny ujemnej. Innymi słowy – w tym przypadku serwis dopłaca zwycięzcy do licytacji. Na aukcjach wspak licytowane będą wyłącznie produkty nowe z gwarancją producenta. Więcej informacji o nowym modelu aukcji można znaleźć na serwisie Fruli.pl. Pierwsza taka aukcja startuje już 1 kwietnia – użytkownicy Fruli.pl spróbują swoich sił w licytacji kamery cyfrowej Sony HDR-XR200VE z GPS.

Fruli.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top