Gadu-Gadu ma 6 lat

Dokładnie sześć lat temu, 15 sierpnia 2000 roku, powstał pierwszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu. Przebojem zdobył komputery i serca polskich internautów – już pierwszego dnia zyskał dziesięć tysięcy użytkowników.
Ich liczba rosła w zawrotnym tempie. W swoje pierwsze urodziny żółte słoneczko Gadu-Gadu rozświetlało pulpity komputerów już 250 tysięcy internautów. Dziś, po sześciu latach istnienia, Gadu-Gadu jest najpopularniejszym polskim komunikatorem, z którego korzysta już blisko 6 milionów osób.

Poza rozmowami tekstowymi, Gadu-Gadu zaoferowało w najnowszych wersjach programu rozmowy głosowe oraz video, polskie radio internetowe Gadu Radio (z tematycznymi kanałami muzycznymi), telefonię internetową Nagłos (VoIP), przygotowano również dla użytkowników portal społecznościowy – Generację Gadu-Gadu.

Obsługa komunikatora Gadu-Gadu, zgodnie z przyjętą od samego początku ideą przyjaznego i funkcjonalnego programu, nadal pozostaje bardzo łatwa i intuicyjna, co sprawia, że jest on używany nie tylko przez zaawansowanych internautów, ale i osoby mniej wprawione w obsłudze komputera.

Dzisiaj nazwa Gadu-Gadu to symbol komunikacji w internecie. Skrót GG jest powszechnie rozpoznawalny przez większość polskich internautów, pojawia się na wizytówkach i w oficjalnych danych kontaktowych. Gadu-Gadu stało się jedną z  najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim internecie – co drugi internauta posiada własny numer GG.

– Gadu-Gadu to przede wszystkim społeczność – mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu spółki Gadu-Gadu, tworzący komunikator od samego jego początku. – Użytkownicy komunikują się między sobą prywatnie i zawodowo, dzielą się swoimi sukcesami i problemami, szukają nowych znajomości i przyjaźni. Wielu z nich dzięki Gadu-Gadu zawarło małżeństwo.

– Najbardziej cieszy nas twórcze wykorzystanie komunikatora przez samych użytkowników – mówi Piotr Pokrzywa z Zarządu spółki Gadu-Gadu, pomysłodawca nazwy Gadu-Gadu. – Gdy komunikator powstawał 6 lat temu, nikt chyba nie przypuszczał, że w ten sposób będzie można uczyć się języków obcych, pracować, poznawać przyjaciół, a nawet partnerów na całe życie.

Zespół Gadu-Gadu stale pracuje nad nowymi wersjami komunikatora, które coraz częściej publikowane są na stronie www.gadu-gadu.pl Już niebawem użytkownikom zostanie oddana kolejna wersja, wzbogacona o nowe możliwości.

Historia Gadu-Gadu:     http://www.gadu-gadu.pl/producent-historia.html
GG od środka:         http://www.gadu-gadu.pl/producent.html

www.gadu-gadu.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top