Samsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem

Wiceprezes Samsunga potwierdził, że jego firma pracuje nad tzw. smartwatch, inteligentnym zegarkiem.

SPH-WP10Wiele wskazuje na to, że kolejna rynkowa walka odbędzie się na polu zegarków. Do wyścigu stanie Samsung – potwierdził to wiceprezes firmy, Lee Young Hee, w wywiadzie dla Bloomberga. Samsung wykorzystać chce moment dużego medialnego zainteresowania. Przed tygodniem swą premierę miał flagowy smartfon firmy, Galaxy S4. Nic więc dziwnego, że informacja o prowadzonych pracach nad zegarkiem pojawia się właśnie teraz.

Przygotowujemy ten produkt od dawna. Pracujemy bardzo ciężko by był gotowy. Przygotowujemy produkty na przyszłość i zegarek jest jednym z nich – powiedział wiceprezes Samsunga. Jak można się było spodziewać, nie podał przy tym żadnych konkretów technicznych, ani przybliżonej daty premiery. Ta zależeć może w dużym stopniu od planów firmy Apple – od dawna mówi się, że prace nad iWatch są zaawansowane, choć firma nie wypowiada się w tym temacie.

Doniesienia prasowe mówią, że zegarek Samsunga nazywać może się Galaxy Altius. Warto dodać, że nie jest to pierwszy smartwatch w historii firmy. W 1999 roku udostępniono model SPH-WP10 (na zdjęciu obok), który był połączeniem zegarka i telefonu. W 2009 roku zadebiutował zaś model S9110, zegarko-telefon z dotykowym ekranem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry