Samsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem

Wiceprezes Samsunga potwierdził, że jego firma pracuje nad tzw. smartwatch, inteligentnym zegarkiem.

SPH-WP10Wiele wskazuje na to, że kolejna rynkowa walka odbędzie się na polu zegarków. Do wyścigu stanie Samsung – potwierdził to wiceprezes firmy, Lee Young Hee, w wywiadzie dla Bloomberga. Samsung wykorzystać chce moment dużego medialnego zainteresowania. Przed tygodniem swą premierę miał flagowy smartfon firmy, Galaxy S4. Nic więc dziwnego, że informacja o prowadzonych pracach nad zegarkiem pojawia się właśnie teraz.

Przygotowujemy ten produkt od dawna. Pracujemy bardzo ciężko by był gotowy. Przygotowujemy produkty na przyszłość i zegarek jest jednym z nich – powiedział wiceprezes Samsunga. Jak można się było spodziewać, nie podał przy tym żadnych konkretów technicznych, ani przybliżonej daty premiery. Ta zależeć może w dużym stopniu od planów firmy Apple – od dawna mówi się, że prace nad iWatch są zaawansowane, choć firma nie wypowiada się w tym temacie.

Doniesienia prasowe mówią, że zegarek Samsunga nazywać może się Galaxy Altius. Warto dodać, że nie jest to pierwszy smartwatch w historii firmy. W 1999 roku udostępniono model SPH-WP10 (na zdjęciu obok), który był połączeniem zegarka i telefonu. W 2009 roku zadebiutował zaś model S9110, zegarko-telefon z dotykowym ekranem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry