Samsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem

Opublikowano: 19 marca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wiceprezes Samsunga potwierdził, że jego firma pracuje nad tzw. smartwatch, inteligentnym zegarkiem.

SPH-WP10Wiele wskazuje na to, że kolejna rynkowa walka odbędzie się na polu zegarków. Do wyścigu stanie Samsung – potwierdził to wiceprezes firmy, Lee Young Hee, w wywiadzie dla Bloomberga. Samsung wykorzystać chce moment dużego medialnego zainteresowania. Przed tygodniem swą premierę miał flagowy smartfon firmy, Galaxy S4. Nic więc dziwnego, że informacja o prowadzonych pracach nad zegarkiem pojawia się właśnie teraz.

Przygotowujemy ten produkt od dawna. Pracujemy bardzo ciężko by był gotowy. Przygotowujemy produkty na przyszłość i zegarek jest jednym z nich – powiedział wiceprezes Samsunga. Jak można się było spodziewać, nie podał przy tym żadnych konkretów technicznych, ani przybliżonej daty premiery. Ta zależeć może w dużym stopniu od planów firmy Apple – od dawna mówi się, że prace nad iWatch są zaawansowane, choć firma nie wypowiada się w tym temacie.

Doniesienia prasowe mówią, że zegarek Samsunga nazywać może się Galaxy Altius. Warto dodać, że nie jest to pierwszy smartwatch w historii firmy. W 1999 roku udostępniono model SPH-WP10 (na zdjęciu obok), który był połączeniem zegarka i telefonu. W 2009 roku zadebiutował zaś model S9110, zegarko-telefon z dotykowym ekranem.

Dawid ZarazińskiSamsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.