Gaminator.pl – serwis społecznościowy dla pasjonatów gier

Artegence przygotował serwis społecznościowy dla pasjonatów gier. Celem projektu jest stworzenie w perspektywie dwóch lat jak największej bazy gier, postaci i multimediów.
Pracując nad Gaminatorem, jego pomysłodawcy wyszli z założenia, że każdy z jego potencjalnych użytkowników ma grę którą kocha nad życie, o której wie wszystko i o której może wiele powiedzieć innym.

Gaminator.pl – serwis społecznościowy dla pasjonatów gier 1

– Jeśli będzie nas 100 tys. i każdy opisze ulubioną grę lub postać to istnieje szansa, że w jednym miejscu, w krótkim czasie, opiszemy ogromną ilość gier i postaci – mówi Bartłomiej Wyszyński Wiceprezes Artegence i pomysłodawca projektu.

Portal adresowany jest do wszystkich miłośników gier, wszystkich, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą w temacie gier, jak i tych, którzy po prostu są tą wiedzą zainteresowani i chcą poznać opinie innych. – Chcemy pozyskać dla Portalu nie tylko młodych pasjonatów gier, ale też odzyskać osoby, dla których gry były pasją wiele lat temu,  czyli „Pokolenie ZX Spectrum” – dodaje Bartłomiej Wyszyński, który swoje pierwsze kroki w świecie gier stawiał właśnie na ZX Spectrum 48kb. – Niebywałe, że kiedyś 48 kb wystarczało na całą, fajną grę, a dziś byle top layer (internetowa forma reklamowa) jest większy – dodaje.

Jednym z wyróżników Gaminator.pl są jego funkcjonalności mobilne. Już w pierwszej wersji serwisu użytkownik może ze zgromadzonych w Gaminatorze artworków, okładek i screenów stworzyć tapetę na swój telefon komórkowy i za darmo ją pobrać.

W niedalekiej przyszłości Gaminator.pl ma być rozbudowywany o video, trailery, recki, gameplay’e dostępne z poziomu telefonu komórkowego.

Serwis zbudowany jest w oparciu o budowany od 2005 framework artcore, którego właścicielem i twórcą jest firma Artegence. Gaminator.pl stworzony został na zamówienie Mobile Entertainment Europe.

www.gaminator.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top