Gates przekazuje 20 mln dolarów na rozwój edukacji

Bill Gates, współzałożyciel firmy Microsoft ogłosił, że jego charytatywna fundacja Bill & Melinda Gates Foundation przekaże 20 mln dolarów w grantach na projekty związane z nowymi technologiami przeznaczonymi dla uczącej się młodzieży.

Fundacja Gates’ów chce aktywnie włączyć się w działania na rzecz rozwoju amerykańskiego systemu oświaty, który w ostatnim czasie przeżywa dość poważny kryzys. Projekt o nazwie „The Next Generation Learning Challenges” podzielony zostanie na granty w wysokości od 250 tys. do 750 tys. dolarów. Dostaną je firmy skupiające się na projektowaniem technologii angażujących uczniów i studentów, rozwijaniu mieszanych modelów edukacyjnych (łączących spotkania osobiste z nauczaniem on-line) czy projektujące wysokiej jakości narzędzia analityczne dla monitorowania szkolnych postępów.

Gates przekazuje 20 mln dolarów na rozwój edukacji 1Ludzie, którzy zgłaszać będą się po te grany robią interesujące rzeczy. Grant pozwoli im zrobić jeszcze więcej i zachęci ich do działania jako grupa – powiedział Gates w wywiadzie  dla CNET.

Projekty można zgłaszać do 17 listopada. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w marcu 2011 roku. Całość nadzorować będzie organizacja Educause. Jeśli pomysł zakończy się sukcesem w następnych latach prowadzone będą kolejne rundy finansowania.

Więcej o projekcie przeczytać można pod tym adresem.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry