Gdański inkubator STARTER otwiera surrealistyczny Crazy Room

Dla osób tworzących startupy jednym z ważniejszych zadań jest szukanie pomysłów. Gdański inkubator STARTER stworzył Crazy Room – miejsce, w którym można szukać inspiracji. Z Crazy Room mogą korzystać firmy związane z inkubatorem, istnieje również możliwość wynajęcia pomieszczenia przez inne firmy.

Inkubator STARTER, którego nazwa nie jest przypadkowa, chce stworzyć pracownikom warunki do inkubacji pomysłów i rozwijania kreatywności. Filozofią Crazy Room jest przełamywanie nudy i rutyny umysłowej. Nietypowy wystrój wnętrz ma rozluźnić sztywne schematy myślowe i zainspirować do myślenia niestandardowego. Jeden z zainteresowanych wynajmem menadżerów wspomniał, że w takim miejscu nawet o planie finansowym myśli się i rozmawia w zupełnie inny sposób – powiedziała Małgorzata Jasnoch, Prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

W przesłanej do nas informacji czytamy:

Crazy Room to kolejny etap realizacji polityki tworzenia środowiska przyjemnej pracy. Nowe pomieszczenie to odpowiedź na potrzebę równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Crazy Room nie przypomina pomieszczenia z banalnym wystrojem. Wszystko w nim jest przerysowane i oderwane od rzeczywistości. Utrzymany jest w konwencji surrealistycznej, inspirowanej filmową wersją „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona. Lekko przyciemnione światło wprowadza atmosferę magii, wykładzina imituje trawę, na suficie rozpościera się wielka szachownica, a w oknach zawieszone są znaki karciane. Wykonane na specjalne zamówienie niestandardowych rozmiarów meble mają wyjątkową konstrukcję, która burzy powszechnie uznany porządek stylistyczny. Ciężko się wdrapać na dwa ogromne białe krzesła, które – jak się okazuje – stanowią dwupoziomowy kompleks wypoczynkowy z poduchami do siedzenia. W pokoju znajdziemy także stoliki zbudowane z kart i wielkie czerwone drzwi, za którymi nie ma, co prawda, magicznego przejścia, ale za to możemy zostawić wiadomość dla innych lokatorów Inkubatora Starter. Spragnieni przytulania ucieszą się natomiast na widok pokaźnego futrzanego królika. Wszystkie elementy są ruchome i łatwe w modyfikacji, dlatego pomieszczenie może spełniać różnorakie funkcje, ograniczone jedynie wyobraźnią osób korzystających z tej interesującej przestrzeni.

Jak Wam się podoba pomysł szukania inspiracji w takim miejscu?

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry