Gery.pl zmienia katalog

Opublikowano: 19 stycznia 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Polski Portal Tematyczny Gery.pl po zmianie strony głównej, a następnie serwisu szukaj i newsroom, przebudował kolejny serwis, którym jest katalog stron www.

Zmieniono, tak jak w poprzednich przypadkach kolorystykę, poprawiono nawigację, sposób kodowania strony na nowocześniejszy język jakim jest xhtml oraz wprowadzono nie stosowane dotąd w katalogu portalu jak również w wielu innych katalogach rozwiązanie mające na celu lepsze poruszanie się po stale rosnącej bazie stron www. Tym rozwiązaniem jest sortowanie treści według kilku kryteriów jak alfabetu, wskaźnika PageRank wyszukiwarki Google, oceny użytkowników oraz daty dodania.

Przebudowa dotknęła również wyszukiwarkę katalogu, w której podobnie jak w wyszukiwarce serwisu szukaj.gery.pl zauważymy szereg ustawień mających ułatwić korzystanie z katalogu oraz dodatkowo możliwość szukania stron w docelowych kategoriach. Wyniki z wyszukiwarki katalogu można również sortować według tych samych kryteriów sortowania, które obecne są w katalogu. Można też zapoznać się z wynikami najczęściej poszukiwanych haseł w wyszukiwarce katalogu w rankingu obecnym na stronie top100.katalog.gery.pl.

Jako, że w katalogu domyślne sortowanie stron zostało ustawione według algorytmu PageRank, na głównej stronie katalogu zauważymy mechanizm mający na celu łatwe sprawdzenie obecnej punktacji. Dodatkowo zauważalne są trzy zestawienia top 20 według kryteriów: PageRank, Ocena, Ostatnio dodane.

Baza stron w katalogu portalu liczy w chwili obecnej prawie 20 tys. aktualnych adresów internetowych już po przeczyszczeniu katalogu z serwisów, których adresy nie działają.

‚Poprawa jakości katalogu ma za zadanie spotęgować i tak już dość szybki rozwój portalu. Nasi użytkownicy coraz częściej mogą się przekonać, że nie pozostają nam obojętni. Dokładamy wraz z całym zespołem portalu wszelkich starań aby korzystanie z Gery.pl było łatwe i wygodne dla każdego użytkownika i nie zamierzamy poprzestać na kilku zmianach. W momencie startu katalogu od razu zajęliśmy się przebudową następnego serwisu. Ostatnie bardzo silne wzrosty liczby unikalnych użytkowników są dowodem na to, że obraliśmy dobry kierunek. Interesuje nas budowanie portalu, który będzie zbiorem naszych pomysłów, a konkurencja będzie mogła tylko nas naśladować.’ – stwierdza Gerard Grech, właściciel gery.pl.

http://katalog.gery.pl

Sylwester KozakGery.pl zmienia katalog

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.