Głosowa wersja Ask.com na komórkę

Wyszukiwarka Ask.com uruchomiła w czwartek usługę, która pozwala użytkownikom zaawansowanych telefonów komórkowych otrzymać pomoc w dotarciu do dowolnego miejsca – podał news.com.
Ask.com to jeden z konkurentów Google. Serwis działa od 1996 roku. Internauci mogą zadawać w nim pytania, posługując się nie tylko słowami kluczowymi, ale także zwykłym, codziennym językiem angielskim.

Od czwartku dostępna jest nowa funkcja “Click to Speak”. Działa w telefonach komórkowych i oparta jest o sterowanie głosem. Należy wypowiedzieć do aparatu nazwę miejsca docelowego, a program automatycznie lokację znajdzie.

Użytkownikowi zostanie przesłany SMS, w którym będzie link do strony zawierającej wskazówki dla pieszych lub zmotoryzowanych. Wystarczy wejść do Ask.com i przeczytać opis.

System wykorzystuje technologię firmy Dial Directions, dostawcy usług sterowanych głosem. Ask.com Mobile działa na każdej przeglądarce mobilnej, nie wymaga pobierania z sieci żadnej aplikacji. Korzystanie z serwisu jest darmowe, choć nadal obowiązują opłaty narzucane przez operatora za transfer danych.

Źródło: news.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry