Golonka, Humeniuk i Rusiecki powołali Xevin Investments

Xevin Investments – nowo powstały polski fundusz specjalizujący się w sektorze nowych mediów i technologii – działalność swoją skoncentruje na rynku Europy Centralnej i Wschodniej. Misją Xevin Investments jest podnoszenie wartości spółek portfelowych poprzez wspieranie ich rozwoju kapitałem, doradztwem, oraz sprawdzonymi rozwiązaniami z dziedziny marketingu, sprzedaży, logistyki i technologii. Fundusz w przeciągu 12 miesięcy zainwestuje 10 mln złotych.
Oferta Xevin Inwestments (www.xevin.pl) obejmuje działania inwestycyjne i doradcze. W kręgu zainteresowań funduszu leżą spółki i projekty, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju i nie mogą osiągać dalszych celów biznesowych ze względu na brak kapitału oraz te dobrze prosperujące, które potrzebują doinwestowania na realizację kroków milowych w dążeniu do zdobycia przewag konkurencyjnych. Fundusz finalizuje w chwili obecnej zakup jednej z polskich dobrze prosperujących agencji interaktywnych oraz agencji SEM. Doradza także powiązanej kapitałowo spółce z branży e-commerce (Zakupy.com S.A.). Szczegóły umów oraz plany kolejnych akwizycji zostaną ogłoszone na przełomie maja i czerwca.

Golonka, Humeniuk i Rusiecki powołali Xevin Investments 1

„ Wiele lat działalności na rynku nowych mediów, zróżnicowane sytuacje biznesowe, w jakich mieliśmy okazję się znaleźć, pozwolą nam na szybką ocenę projektów, które poszukują inwestorów”- mówi członek Zarządu Xevin Investments, Marek Rusiecki. „Poszukujemy Partnerów działających w sektorze: Internet, IT, mediów cyfrowych, technologii softwarowych, mobilnych i e-commerce”.

W Zarządzie Xevin Investments – obok osoby Marka Rusieckiego – pojawiają się kolejne znane na rynku nowych mediów nazwiska: Gwidon Humeniuk i Krzysztof Golonka – Prezes Zarządu Xevin Investments. Członkowie Zarządu posiadają bogate, łącznie 25 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami internetowymi na rynku polskim i zagranicznym, a także popartą praktyką wiedzę na temat inwestycji kapitałowych i szeroko pojętych finansów. Wierzą w siłę Internetu oraz swoją intuicję i wiedzę inwestycyjną.

„ Od lat obserwujemy rynek inwestycji kapitałowych na rynku mediów w Polsce i CEE. Porównujemy je z bardziej rozwiniętymi rynkami USA i rynków zachodnich. W naszym odczuciu brakuje w Polsce podmiotu rzeczywiście elastycznie podchodzącego do wspierania zarówno tzw. start-upów, jak też młodych, dobrze rokujących biznesów, którym brak doinwestowania. Xevin gwarantuje wsparcie przedsiębiorcy, który przekona nas, że jego biznes jest perspektywiczny” – wyjaśnia Gwidon Humeniuk.

Fundusz Xevin Investments, oprócz inwestycji w spółki, działania swoje koncentruje na doradztwie inwestycyjnym.  Xevin chce m. in. być partnerem firm zagranicznych, planujących swoją działalność przenosić na konkurencyjny rynek polski. „Doskonale znamy realia rynku mediowego w Polsce. Wielokrotnie z sukcesem tworzyliśmy na nim nowe spółki, a także przenosiliśmy sprawdzone w Polsce rozwiązania na rynki zagraniczne” – dodaje Krzysztof Golonka. „Chętnie podzielimy się doświadczeniem i wiedzą. Naszym celem jest wyszukiwanie firm, które dzięki wsparciu Xevin będą mogły znacząco zwiększyć swoją wartość z korzyścią dla nas i dla ich dotychczasowych właścicieli.”

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry