Google: 30 mln dolarów dla Machinimy

Firma Google postanowiła zainwestować 30 mln dolarów w serwis Machinima, który posiada najpopularniejszy kanał rozrywkowy na YouTube.

Google: 30 mln dolarów dla Machinimy 1Po zeszłorocznych próbach współpracy z WarnerBros i Tony Hawkem w celu pojawiania się oryginalnych treści i ostatnimi finansowymi gratyfikacjami dla najlepszych kanałów na YouTube, firma Google postanowiła zainwestować 30 mln dolarów w najbardziej rozpoznawalny kanał swego serwisu wideo. Jest to pierwszy przypadek, kiedy Google zamiast dostarczać zastrzyk gotówki stara się bezpośrednio przejąć część udziałów firmy kierującej kanałem na YouTube.

Krok ku bezpośredniemu finansowaniu Machinimy może stać się początkiem tworzenia w ramach serwisu YouTube kanałów zbliżonych w założeniu do zwykłych programów telewizyjnych.

Machinima jest jednym z najpopularniejszych kanałów wideo na YouTube, liczba wyświetleń treści zamieszczanej na tym kanale przekracza w skali miesiąca 1 mld. Kanał specjalizuje się w filmach związanych z szeroko pojętym tematem gier komputerowych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry