Google TV we wrześniu w Europie

Telewizyjna technologia Google jest w chwili obecnej dostępna w Stanach Zjednoczonych, ale japoński koncern Sony zapowiada, że już za parę miesięcy usługa Google TV będzie dostępna dla europejskich klientów. O możliwościach Google TV pisaliśmy już w czerwcu 2010 roku.

Google TV we wrześniu w Europie 1Europejska premiera urządzeń wyposażonych w telewizję technologiczną Google TV planowana jest na wrzesień tego roku. W tym terminie firma Sony zapowiedziała wprowadzenie na rynek niewielkiego set-top-boksa oraz odtwarzacza Blu-ray z Google TV. Nowe urządzenia będą opierały swoje funkcjonowanie na systemie Android 3.2, pozwalającym na rozszerzenie możliwości użytkowych względem wcześniejszych wersji tego samego produktu.

Jak wskazuje serwis Gigaom.com, nowe urządzenia będą kosztować 200 euro (266 dolarów), jeśli chodzi o set-top-boksa oraz 300 euro (399 dolarów) za odtwarzacz Blu-Ray z Google TV. Akcja promocyjna najnowszych urządzeń marki Sony planowana jest podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Sprzęt, który wejdzie na rynek we wrześniu to także dostęp do takich usług jak Google Play, Google Music czy Sony Video Unlimited.

Nowe urządzenia z Google TV firmy Sony mają być wprowadzone najpierw we Francji, ale niewykluczone, że w tym samym czasie telewizja technologiczna Google stanie się w pełni dostępna w Hiszpanii, Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry