Google Video definitywnie przenosi filmy do serwisu YouTube

Firma Google poinformowała, że w ciągu tego lata nastąpi całkowita migracja do serwisu YouTube filmów znajdujących się jeszcze na platformie Google Video.

Google Video definitywnie przenosi filmy do serwisu YouTube 1Powstały w 2005 roku serwis Google Video był miejscem umożliwiającym umieszczanie treści wideo w sieci a zarazem konkurencją dla YouTube.

Sytuacja zmieniła się w 2006 roku po przejęciu przez Google serwisu YouTube, który z czasem stał się główną platformą dla treści wideo w strukturach Google, Google Video zaś uzyskało status internetowej wyszukiwarki filmów.

Aktualnie Google zamierza przenieść wszystkie przechowywane do tej pory w Google Video filmy, by tym samym całkowicie podzielić role podległych mu podmiotów:

Tego lata wszystkie filmy, które znajdują się na serwerach Google Video zostaną przeniesione do serwisu YouTube. Google Video zamknęło możliwość dodawania filmów w maju 2009 roku i teraz planujemy przenieść wszystkie filmy przechowywane w Google Video do serwisu YouTube jako prywatne wideo. Użytkownicy Google Video mogą mieć pewność, że nie stracą na tej migracji nic w zakresie zawartości filmów.

Zespół YouTube/Google Video powiadomił również, że będzie istniała możliwość osobistego przeniesienia, zmodyfikowania lub wykasowania filmów przez użytkowników na platformie Google Video do 20 września 2012 roku. Po tym okresie wszelkie zmiany będą mogły odbywać się tylko i wyłącznie poprzez konto na YouTube.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top