Google wprowadza mulitilogowanie do swoich usług

Google wprowadza małą, ale istotną funkcjonalność – system multilogowania do swoich usług. Ma ona umożliwić posiadaczom wielu kont Google bezproblemowe logowanie do wielu kont w tym samym czasie, co do tej pory – bez specjalnych rozszerzeń, korzystania z kilku przeglądarek lub trybu incognito – nie było możliwe.

Nową funkcję (Multiple sign-in) aktywować można w Ustawieniach Konta – firma wprowadza ją jednak stopniowo i w obecnej chwili może nie być to opcja dostępna dla wszystkich użytkowników. Po jej włączeniu adres mailowy, standardowo widoczny w nagłówku danej strony Google zmienia się w rozwijane menu, z którego wybrać możemy ten profil, którym chcemy posłużyć się w danej usłudze (można więc korzystać jednocześnie np. z prywatnego kalendarza i poczty firmowej).

Google wprowadza mulitilogowanie do swoich usług 1

Fakt korzystania z multilogowania widoczny jest również w pasku adresu strony: adresy url aplikacji Google mają bowiem postać mail.google.com/mail/u/0/, mail.google.com/mail/u/1 itd.

Funkcja ma działać z prawie wszystkimi usługami korporacji. Niestety nie ma obecnie wsparcia dla Dokumentów Google. Nie działa również na urządzeniach mobilnych oraz Gmail’u i Kalendarzu w trybie offline. Jeśli korzystamy z usługi, która nie ma wsparcia dla nowej funkcji zostaniemy zalogowani przez nasz adres domyślny.

Źródło: googlesystem.blogspot.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top