Google oferuje hakerom gigantyczną nagrodę

1 milion dolarów – taka jest stawka nagrody deklarowanej przez Google dla osób, które z powodzeniem złamią zabezpieczenia przeglądarki Chrome podczas odbywającej się w przyszłym tygodniu konferencji CanSecWest.

Google oferuje hakerom gigantyczną nagrodę 1

Hakerzy z całego świata będą mogli sprawdzić swe umiejętności i spróbować przeforsować zabezpieczenia, jakimi obwarowana jest przeglądarka Chrome. Google zapłaci nagrody w wysokości kolejno 60, 40 i 20 tys. dolarów dla zwycięzców konkursu. W zależności od nasilenia ich prac, nagroda będzie wyższa.

Nagrody dla najlepszych hakerów będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”, aż do osiągnięcia puli 1 mln dolarów. Nagrody pozyskają ci hakerzy, którzy pomimo teoretycznie w pełni zabezpieczonych przeglądarek, wskażą ich luki i przejmą ich funkcjonowanie zdalnie, za pomocą komputera. W zeszłorocznym konkursie Pwn2Own hakerom bez trudu udało się złamać zabezpieczenia przeglądarek Internet Explorer i Safari. Nikt jeszcze nie podejmował jednak oficjalnych prób hakowania przeglądarki Chrome.

Google oferuje hakerom gigantyczną nagrodę 2

Członkowie zespołu bezpieczeństwa Google Chrome, Chris Evans oraz Justin Schuh, mówią, że działania hakerów i wskazanie przez nich jakichkolwiek, nawet najmniejszych luk w systemie przeglądarki pozwoli na podwyższenie jej bezpieczeństwa w przyszłości. Wysoka nagroda, jaką sponsoruje Google powinna skłonić hakerów do wytężonej pracy nad łamaniem zabezpieczeń Chrome.

Konkurs Pwn2Own rozpocznie się w środę 7 marca 2012 roku. Jest to 6 edycja konkursu.

za: arstechnica.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry