Googlle otwiera szkołę w Indiach. Zaraz, kto?

Nie od dziś wiemy, że Polacy i Hindusi należą do najbardziej zdolnych i pożądanych pracowników branży IT na świecie. Z pewną zazdrością przeczytaliśmy więc informację, że w Indiach otwarta został placówka edukacyjna, której nazwa brzmi „Googlle Institute of Software of Software Studies”. Zaraz, zaraz… coś tu nie pasuje!

Praca w Google jest dla wielu spełnieniem marzeń. Nic dziwnego – korporacja z Mountain View od lat uznawana jest za jednego z najlepszych pracodawców na świecie. Dlaczego? Darmowe posiłki, boisko do siatkówki plażowej, ściana do wspinaczki, basen, 5 tys. dol. dotacji dla pracowników, którzy zdecydują się na samochód z hybrydowym silnikiem to tylko niektóre „dodatki” dla pracowników głównej siedziby firmy.

Poważnym krokiem na drodze do zdobycia wymarzonej pracy mogłaby być edukacja w specjalnym Instytucie firmy. Problem polega na tym, że „Googlle Institute of Software of Software Studies” nie ma nic wspólnego z Google! Myląca nazwa uczelni, a nawet wzbudzające jednoznaczne skojarzenia logo, mają być zapewne sposobem na przyciągnięcie młodych i zdolnych ludzi (z otwartymi portfelami rodziców).

W Instytucje podczas dwuletniej nauki zdobyć można dwa certyfikaty: „GCPA – Googlle Certified Professional in Advanced Computing”, który ma oznaczać, że zdobyliśmy najwyższy poziom znajomości systemów Windows i Linux oraz „GCPE – Googlle Certified Professional in E-Commerce”, uwiarygadniający nasze umiejętności skierowane w stronę konsumentów (np. znajomość obsługi Photoshopa). Jeśli nie mamy dwóch lat na naukę możemy skorzystać ze specjalnej promocji: poprzez dedykowany kurs trwający od 60 do 90 dni Googlle pozwoli nam zdobyć dyplom w określonych przez nas zainteresowaniach. Słodko.

Skusicie się Państwo na certyfikat Googlle?…

Googlle Institute1

Googlle Institute2

Źródła: TechCrunch, GazetaPraca.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry