GPW tworzy Akcelerator wspólnie z platformą Beesfund

Giełda Papierów Wartościowych oraz Beesfund, polska platforma equity crowdfundingowa, podpisały porozumienie o współpracy. Na jego mocy powstanie Akcelerator, który ułatwić ma networking z całym ekosystemem startupowym i budować zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych.

GPW tworzy Akcelerator wspólnie z platformą Beesfund 1W czwartek, 8 czerwca, Jarosław Grzywiński – p.o. prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz Arkadiusz Regiec – prezes Beesfund S.A. podpisali porozumienie, na mocy którego obie organizacje powołują do życia Akcelerator GPW.

Funkcją Akceleratora jest przede wszystkim umożliwianie networkingu, zainteresowanie spółek giełdowych startupami, a także pomoc w pozyskiwaniu klientów wśród spółek notowanych na GPW S.A., wsparcie w budowaniu relacji i ułatwianie kontaktu startupów z inwestorami z rynku kapitałowego.

Wierzymy, że rynek kapitałowy może wesprzeć innowacyjne firmy we wczesnej fazie rozwoju i przygotować je do późniejszych emisji na rynku NewConnect bądź Głównym Rynku – przekonuje Jarosław Grzywiński.

Założeniem GPW S.A. i Beesfund S.A. jest, by Akcelerator stał się miejscem otwartym na współpracę z całym ekosystemem startupowym. Dlatego planowana jest współpraca z innymi akceleratorami, funduszami ventures, fundacjami, które działają na rynku startupowym. Akcelerator GPW będzie im służył pomocą w przedstawieniu alternatywnej ścieżki pozyskiwania finansów poprzez rynek kapitałowy.

Do współpracy z GPW zainspirowały nas analogiczne rozwiązania działające na rozwiniętych giełdach świata. Jednocześnie nasz Akcelerator jest autorskim projektem dostosowanym do regionalnych warunków – dodaje Arkadiusz Regiec.

Prace Akceleratora już ruszyły i został ogłoszony pierwszy nabór spółek. Wstęp mają firmy z centralnej Europy, w tym także te, które skorzystały z platformy Beesfund.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry