Gracze online zaatakowani przez cybermafię

Jak informuje serwis internetowy Hacking.pl za theregister.co.uk, w sieci pojawił się groźny wirus, który zainfekował już blisko sto tysięcy stron internetowych, głównie w USA.
Wykorzystując domenę zarejestrowaną w ubiegłym roku w Chinach internetowi przestępcy próbują przejąć dane graczy online na całym świecie. Osoby, które odwiedzą zainfekowane strony internetowe, narażone są na ryzyko zainstalowania w ich komputerze oprogramowania szpiegowskiego, które wykrada dane graczy.

„Ten atak potwierdza, że gracze są na celowniku cybermafii” – podkreśla Tomasz Zamarlik z firmy G DATA Software, zajmującej się oprogramowaniem antywirusowym. „O tym zagrożeniu informowaliśmy już w ubiegłym roku, dlatego nasze najnowsze pakiety InternetSecurity wyposażone są w moduł chroniący graczy online”

G DATA InternetSecurity 2008 oraz G DATA TotalCare 2008 wyposażone są w firewall, zoptymalizowany dla ponad 20 najpopularniejszych gier PC. W momencie rozpoczęcia gry online, zapora przełącza się na tryb Autopilota i automatycznie sprawdza ustawienia użytkownika, chroniąc go przed atakami przestępców. Zabezpieczenia są praktycznie niewidoczne dla gracza, dzięki czemu nie przeszkadzają w rozrywce.

www.gdata.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top