Graj bez myszki, klawiatury i pada – Microsoft chce przejąć producenta Z-Cam

Microsoft negocjuje umowę kupna izraelskiej firmy 3DV Systems za 35 milionów dolarów – donosi Reuters powołując się na TheMarker.com. 3DV projektuje kamery wideo nazywane Z-Cam, które przymocowane na telewizorze lub monitorze pozwalają na swobodne używanie swojego ciała do kontrolowania gier i innych aplikacji, bez potrzeby używania dodatkowych urządzeń.

Izraelska firma przyznaje, że urządzenia Sony (Eye Toy), Microsoftu (Vision), czy Nintendo (Wii) są czymś zbliżonym do ich propozycji, ale – jak przekonują – rewolucja czai się tuż za rogiem.

Poruszaj swoją ręką, nogą, głową, czy palcem, w dowolnym kierunku (…) – wszystkie te gesty mogą być łatwo przypisane i zrozumiane dla systemu, tworząc wyjątkowe, zindywidualizowane i głębokie doświadczenie związane z grami. Doświadczenie to jest uzupełniane zdolnością do tworzenia twojego trójwymiarowego obrazu w danej scenie, w czasie rzeczywistym.

Potencjał zastosowań technologii jest ogromny. Może być stosowana chociażby w telekomunikacji (np. konferencje internetowe). Umożliwi także kontrolowanie aplikacji za pomocą dłoni i różnych gestów oraz zastąpienie wpisywania haseł rozpoznawaniem twarzy.

Nie jest do końca jasne, jakie zastosowanie dla tej technologii znajdzie Microsoft. Być może udostępni ją w następcy Xboxa 360 (o przewidywaniach dotyczących konsol pisaliśmy w tym miejscu). Robi jednak bardzo pozytywne wrażenie i wydaje mi się, że Korporacja wyczuwa, że może być dla niej ogromną przewagą – zwłaszcza na rynku szeroko rozumianej rozrywki

Źródła: CrunchGear, Reuters, Teamxbox

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top