Gratka.pl jest już dochodowa

Internetowy serwis Gratka.pl stał się przedsięwzięciem dochodowym. W lipcu br., po raz pierwszy w swojej historii, spółka zanotowała dodatni rezultat operacyjny. Serwis istnieje w sieci od końca lutego 2000 roku. Został uruchomiony przez wydawców prasy regionalnej – głównym udziałowcem spółki jest Grupa Wydawnicza Polskapresse. Podstawowym zasobem serwisu jest potężna baza ogłoszeń, wokół której zostały zbudowane wortale tematyczne. Najpopularniejszymi działami są Motoryzacja, Nieruchomości i Praca. Gratka Sp. z o.o. osiągała dodatni wskaźnik EBIDTA już od kwietnia br.

„To bardzo ważny moment nie tylko w naszej firmie, ale i w polskich przedsięwzięciach Internetowych w ogóle” – mówi Wiceprezes Zarządu Artur Cichoń. „Po niespełna trzech latach od momentu zarobienia pierwszej złotówki, udało się stworzyć dochodowe przedsięwzięcie. Jest to tym bardziej cenne, że przyszło nam działać na bardzo trudnym rynku. Krach giełdowych przedsięwzięć Internetowych, recesja na rynku reklamowym, jak i relatywnie niski stopień penetracji Internetu w społeczeństwie, na pewno nie pomagały w realizacji pierwotnych założeń. Wyszliśmy na prostą dzięki intensywnemu wysiłkowi i kreatywnej pracy wszystkich zatrudnionych w naszej firmie ludzi. Nie tylko w USA, ale i w Polsce Internet może być i jest źródłem dochodów”.

Gratka.pl zawiera aktualnie największą w Polsce bazę ogłoszeń – ponad 350 tysięcy, pogrupowanych w dwunastu działach tematycznych.

http://www.gratka.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry