Griffin – nowy serial internetowy

F-Secure oraz twórcy Star Wreck połączyli swoje siły. Wynikiem ich prac jest „Griffin” nowy, darmowy serial o zagrożeniach internetowych.

Historia, nad którą pracują wspólnie F-Secure oraz społeczność Wreckamovie jest prosta. Griffin Sharp, bohater serialu,  jest miłych facetem, który ma dość skomplikowaną przeszłość gdyż kiedyś był związany z cyberprzestępczością. Z założenia serial będzie się składał z sześciu epizodów, a każdy obejmie inne państwo. Historia „Griffina”  jest tworzona przez internetową społeczność na platformie Wreckamovie. Użytkownicy jednocześnie wymyślają scenariusze, zajmują się stroną wizualną. Wezmą też udział w samym procesie filmowania.

Historia Wreckamovie zaczęła się w 1992 roku w Finlandii. Wtedy powstała pierwsza animacja parodiująca znany serial Start Treck. Pięć lat później w Internecie pojawił się 45 minutowy, w pełni darmowy odcinek Star Wreck 5. Jego popularność przełożyła się na kontynuacje, z których Star Wreck: In the Pirkining wypuszczony w 2005 roku został pobrany przez ponad 700 000 użytkowników w ciągu pierwszego tygodnia, osiągając około 4 mln pobrań do tej pory.  Początkowo główną ideą Star Wreck było darmowe w pełni legalne udostępnianie filmów internautom, jednak twórcy uznali, że można pójść jeszcze dalej. W tym celu stworzyli portal Wreckamovie, który pozwala na produkcję i umieszczanie filmów tworzonych przez użytkowników. Pośród filmów, które są zamieszczone na stronie można znaleźć zarówno produkcje krótkie, jak i pełnometrażowe.

Wszystkie historie, które znajdą się w serialu „Griffin” będą oparte o prawdziwe zdarzenia. F-Secure wspomaga projekt merytorycznie, dostarczając przykładów walki z cyberprzestępcami. Pilot serialu „Griffin” będzie dostępny w 2010 roku, ale już teraz można dołączyć do społeczności i współtworzyć ten projekt.

www.wreckamovie.om/griffin

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top