Grupa ADV z NewConnect na GPW

Akcje Grupa ADV – działającej w obszarze zintegrowanej komunikacji marketingowej, innowacyjnych technologii oraz e-commerce – zadebiutowały dziś na rynku podstawowym GPW. Cena akcji na otwarciu wyniosła 15,59 zł i była o 0,06% wyższa od wczorajszej ceny zamknięcia na rynku NewConnect. Grupa ADV jest 405. spółką notowaną na GPW i 13. debiutantem w 2011 roku.

Grupa ADV planuje dynamiczny rozwój organiczny oraz akwizycje, których realizacja nastąpi jeszcze w pierwszym półroczu 2011. W czwartym kwartale 2010 Grupa wyemitowała obligacje o wartości 5 mln zł. Część z pozyskanych środków spółka planuje zainwestować w akwizycję jednego z największych studiów 3D działającego w Polsce. Podmiot specjalizuje się w produkcji animacji, tworzeniu efektów specjalnych na potrzeby produkcji filmowych oraz rozwiązaniach typu motion design.

Wartość akcji Grupy ADV wzrosła w okresie ostatniego roku (1 kwietnia 2010 – 31 marca 2011) o 400%. W akcjonariacie Grupy ADV znajdują się znaczące instytucje finansowe, między innym: Investors TFI, Pekao OFE czy Amplico OFE.

Grupa ADV z NewConnect na GPW 1

„Grupa ADV była jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek na rynku NewConnect. Wyróżnialiśmy się na tle innych podmiotów notowanych na rynku alternatywnym przede wszystkim wysoką kapitalizacją, dużymi obrotami i mocnymi fundamentami biznesowymi. Jesteśmy przekonani, że potencjał biznesowy naszej spółki w pełni upoważnia nas do realizacji strategii zakładającej m.in. dalszy rozwój Grupy ADV już jako spółki publicznej, notowanej na warszawskiej giełdzie” – komentuje Konrad Pankiewicz, wiceprezes Grupy ADV S.A.

Plany Grupy ADV obejmują m.in.:
•    Powiększanie portfela produktów i usług z kategorii DRA (Direct Response Advertising)
•    Rozwój rozwiązań Augmented Reality (AR – Rozszerzona Rzeczywistość)
•    Budowę studia Video&Motion
•    Rozwój produktowej marki SATIS oraz ekspansja zagraniczna
•    Rozwój platformy IT dedykowanej rynkowi usług leasingowych
•    Integrację platformy „poznajomosci.pl” z najpopularniejszymi sklepami internetowymi działającymi w Polsce
•    Ekspansję zagraniczną przez spółkę celową Iweii Online Solutions Ltd. z siedzibą w Irlandii

Skonsolidowanie przychody Grupy ADV po czterech kwartałach 2010 wyniosły 53,36 mln zł czyli o 77% więcej niż w roku 2009. Zysk netto osiągnął poziom 2,53 mln zł i wzrósł o 613%.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top