Grupa ADV zmienia nazwę na Grupa SMT

Proces ten jest następstwem przekształceń własnościowych oraz wynikiem realizacji strategii zorientowanej na obszarach IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach.

GrupaSMT_logotypZmiana ta jest zwieńczeniem kilkumiesięcznego procesu konsolidacji spółek zależnych. Nowa nazwa oznacza nową tożsamość spółki, którą będziemy budować w ramach zintegrowanej grupy kapitałowej – powiedział Konrad Pankiewicz, prezes zarządu Grupy SMT.

Oprócz zmiany nazwy sąd zarejestrował podwyższenie kapitału spółki z 700 tys. zł do 1 067 tys. zł w zamian za akcje aportowe spółek zależnych. W wyniku tych działań Grupa SMT zwiększyła swój udział w SMT Software S.A. z 52% do 89,99% a w Codemedia S.A. z 74% do 99,5% (docelowo będzie to 100%). Operacja ta oprócz aspektu kapitałowego miała także wymiar ludzki, gdyż kluczowi menadżerowie (założyciele spółek mniejszościowych) stali się udziałowcami Grupy SMT, mając za podstawowy cel budowanie wartości Grupy.

Pełna konsolidacja zapewni nam efektywną synergię kosztową oraz pozwoli na skomponowanie w ramach jednej grupy kapitałowej pełnej oferty rozwiązań dla biznesu. Już wkrótce zaprezentujemy rynkowi długoterminową strategię połączonej grupy, jeszcze bardziej zorientowaną na rynek i potrzeby klientów – dodał Konrad Pankiewicz.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry