Grupa o2.pl wchodzi na rynek telematyczny z usługą GEO2.pl

Grupa o2.pl, spółka aktywna do tej pory w mediach internetowych i telekomunikacji, wprowadza na polski rynek własną usługę telematyczną o nazwie GEO2.pl, umożliwiającą monitoring aktywności pojazdów.

GEO2.pl to geolokalizacja internetowa, która umożliwia śledzenie obiektów w czasie rzeczywistym na cyfrowych mapach w portalu www.geo2.pl. Obok bieżącej obserwacji pojazdów na mapie, użytkownicy mogą także przeglądać w archiwum zapis wcześniej pokonanych tras, w tym odczytać, w jakim miejscu w zadanym czasie znajdował się monitorowany obiekt i z jaką prędkością się poruszał.

Usługa GEO2.pl kierowana jest do dwóch grup odbiorców. Pierwsza to właściciele pojazdów, którzy chcieliby dodatkowo zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą i uzyskać dzięki temu zniżkę składki AC u swojego ubezpieczyciela. Druga grupa to właściciele firm, dla których GEO2 może zwiększyć efektywność pracy pracowników wykorzystujących służbowe samochody.

Urządzenie przydatne będzie także dla rodziców, chcących mieć kontrolę nad wykorzystaniem samochodu przez ich dzieci. Możliwość zweryfikowania prędkości, z jaką poruszał się pojazd, ograniczy brawurę młodych kierowców na polskich drogach.

Dystrybucja urządzeń GEO2 w pierwszej fazie projektu będzie odbywać się poprzez sklep internetowy na stronie portalu www.geo2.pl. W planach jest uruchomienie ogólnopolskiej sieci punktów dealerskich oraz współpraca z warsztatami samochodowymi. Urządzenia GEO2 nie wymagają montażu zewnętrznych anten GPS i GSM. Instalacja
geolokalizatora w pojeździe sprowadza się do podłączenia go do gniazda zapalniczki lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Obsługa systemu odbywa się poprzez przeglądarkę internetową z dowolnego komputera podłączonego do internetu, nie jest wymagana instalacja dodatkowych aplikacji.

Korzystanie z usługi GEO2.pl wymaga opłacenia rocznego abonamentu, który zawiera koszty aktualizacji map i utrzymania aktywnej karty GEO2-SIM w urządzeniu. Model GEO2-100 kosztuje 599 zł. Roczny abonament w pierwszym roku wynosi 1 zł, w kolejnych latach 199 zł.

www.geo2.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top