Gruper.pl dołącza do ZUMZI.com

W piątek, 9 stycznia br. podpisana została umowa, na mocy której Gruper.pl znalazł się w międzynarodowej grupie e-commerce ZUMZI.com. Tym samym Grupa Polskapresse stała się mniejszościowym udziałowcem spółki ZUMZI.

Spółka ZUMZI działa w domenie e-commerce w siedmiu krajach Europy – w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Mołdawi oraz na Węgrzech. Jej udziałowcami są fundusze Rebate Networks z Niemiec oraz rumuński Neogen (związany z Tiger Global Management). ZUMZI.com oferuje szeroko rozumiane usługi turystyczne, produkty i usługi lokalne.

ZUMZI

Widzimy wiele synergii w naszych biznesach. Mocno stawiamy na technologię i rozwój nowych usług. Jestem przekonany, że połączenie sił z zespołem z Polski pozwoli nam, poza zwiększeniem skali biznesu, także połączyć nasze doświadczenia w tym obszarze – powiedział Calin Fusu, prezes ZUMZI.

Dodatkowym atutem dla klientów portalu w Polsce ma być dostęp do oferty turystycznej w krajach, chętnie odwiedzanych przez turystów z Polski, w których działa obecnie ZUMZI.

Przyglądamy się rynkowi w Polsce od kilku lat. Cieszę się, że dzięki transakcji z Gruperem, będziemy tu obecni. Wierzymy, że strategia konsolidacji podmiotów i rynków to naszym zdaniem dobry kierunek by rozwijać biznes w obszarze social commerce – powiedział Michael Brehm, współzałożyciel i CEO Rebate Networks.

W grudniu 2014 r. ogólnopolska platforma e-commerce Gruper.pl połączyła się z serwisem zakupów grupowych SweetDeal.pl, należącym do Mediów Regionalnych.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry