Gry dla dzieci, dla rodzinki

Firma AdAction przygotowała serię gier dla najmłodszych użytkowników Internetu. Projekt powstał na zlecenie portalu dlarodzinki.pl, który należy do Wydawnictwa Murator.

Przygotowane przez AdAction gry przeznaczone są dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Poprzez zabawę mają uczyć podstawowych umiejętności: koordynacji ruchowej, spostrzegawczości, logicznego myślenia, a także czytania i pisania. Wszystkie gry są kolorowe i łatwe w obsłudze. W każdej z nich występuje charakterystyczna Pszczółka, która pełni rolę przewodnika i towarzyszy maluchom w trakcie zabawy.

„Często słyszymy pytanie, jak takie małe dzieci mogą grać w gry komputerowe, przecież one jeszcze dobrze nie mówią?! Otóż dla nich największą frajdą jest to, że dzięki temu, iż poruszają myszką widzą różne informacje na ekranie, słyszą dźwięk, widzą pewne animację, które spowodowane są ich aktywnością. Powoli uczą się, jak powinni prawidłowo posługiwać się skomplikowanymi, jak dla nich elementami.” – mówi Olga Knap, Junior Product Manager AdAction.

Gry komputerowe mogą być i są ważnym elementem w procesie poznawania świata przez najmłodszych. Powinny być dopasowane do konkretnego wieku i skupiać się na tych zdolnościach, które w danym momencie są przez dziecko rozwijane, na przykład nauka kolorów, kojarzenie, rozwój funkcji manualnych czy nauka czytania i pisania.

„Oczywiście każdej aktywności dziecka przy komputerze muszą towarzyszyć rodzice, którzy kontrolują i ukierunkowują ich myślenie. Taka wspólna zabawa ma jeszcze jedną pozytywną cechę: wzmacnia relacje między dorosłymi a ich pociechami.” – dodaje Olga Knap.

Wszystkie przygotowane przez AdAction gry można znaleźć na stronach www.dlarodzinki.pl. Jest to serwis skierowany zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

www.adaction.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top