Hacker Safe – e-zakupy bezpieczniej

Firma McAfee poinformowała o zakończeniu procesu przejęcia prywatnej firmy ScanAlert, twórcy usługi certyfikacji stron internetowych tzw. HACKER SAFE. Usługa ta udostępnia konsumentom informacje o miejscach w sieci, w których można bezpiecznie kupować. Technologia ScanAlert zostanie zintegrowana z McAfee SiteAdvisor, nagradzanym narzędziem służącym do bezpiecznego wyszukiwania i przeglądania stron.
„W obliczu coraz większych zagrożeń pojawiających się w Internecie, konsumenci coraz lepiej rozumieją, że odwiedzanie niesprawdzonych i niecertyfikowanych stron internetowych to kuszenie losu.” – mówi Dave DeWalt, prezes i dyrektor generalny McAfee – „Oferując wiodącą w branży, zintegrowaną platformę zabezpieczeń dla Internetu i komputerów osobistych, McAfee dostarcza konsumentom to, czego najbardziej potrzebują: intuicyjną, łatwą w użyciu usługę, która aktywnie pomaga im unikać nieznanych, niebezpiecznych witryn, a jednocześnie powstrzymuje próby ataków za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów i oprogramowania szpiegowskiego. Regularnie sprawdzając firmy internetowe i kierując konsumentów do certyfikowanych witryn, McAfee czyni Internet bezpiecznym dla milionów użytkowników.”

Brytyjska firma NGS (Next Generation Security) Software Ltd. poinformowała niedawno, że tysiące dostępnych w Internecie serwerów baz danych jest pozbawione niezbędnych  aktualizacji, co czyni je podatnymi na zagrożenia.  Jednocześnie rośnie intensywność ataków, coraz częściej kierowanych na witryny Web 2.0 i portale społecznościowe, z których przestępcy kradną dane osobowe użytkowników, wykorzystywane potem do maskowania innych ataków. Powszechne wśród użytkowników Internetu nawyki, takie jak odwiedzanie nieznanych witryn, otwieranie poczty od nieznanych nadawców czy wymienianie się zdjęciami i plikami muzycznymi, stwarzają profesjonalnym hakerom znakomite warunki do działania. Z drugiej strony, według badania przeprowadzonego w 2006 roku przez grupę TNS, 70% konsumentów zrezygnowało ze złożenia zamówień przez Internet ze względu na brak pewności bezpieczeństwa transakcji.

Tymczasem zjawiska rynkowe sprzyjają cyberprzestępcom. Spadły na przykład koszty wynajmu platform używanych do wysyłania spamu, coraz łatwiej też kupić pisane na zamówienie „konie trojańskie” służące do wykradania danych kart kredytowych. Mniejsze sklepy internetowe, które nie nadążają z wdrażaniem zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa, są atakowane przez oszustów próbujących wykorzystać je do phishingu. Dodatkowo większość konsumentów używa tych samych nazw użytkownika i haseł w wielu miejscach, narażając się na poważne problemy.

Firma McAfee rozszerza zakres rozwiązań bezpieczeństwa  na świat handlu elektronicznego, wystawiając witrynom e-commerce certyfikaty po przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji. Audyt obejmuje wyszukiwanie słabych punktów i identyfikację sposobów ich eliminacji oraz sprawdzenie wdrożenia zaproponowanych poprawek. Przyznany certyfikat HACKER SAFE zachowuje ważność jedynie pod warunkiem codziennej weryfikacji bezpieczeństwa witryny. Wymierną korzyścią ze wzrostu zaufania klientów do witryn, które poddają się audytom bezpieczeństwa ScanAlert, jest wzrost liczby klientów decydujących się na zakup o średnio 14%.

– „Poczucie bezpieczeństwa wśród klientów ma bezpośredni wpływ na skłonność do decyzji o zakupie. Certyfikat HACKER SAFE ma znaczenie dla wszystkich, z którymi miałem okazję rozmawiać.” – mówi Bill Cronin, Ecommerce Director w firmie Vermont Teddy Bear – „Zwroty z inwestycji są tu wyraźnie widoczne w postaci wzrostu liczby klientów decydujących się na zakup, a zatem i wzrostu obrotów.”

– „Logo HACKER SAFE należy do najlepiej rozpoznawanych znaków zaufania w światowym handlu elektronicznym” – mówi Tim Dowling, wiceprezes McAfee – „W sytuacji, gdy wiarygodność sklepów internetowych ma dla klientów coraz większe znaczenie, firmy prowadzące handel elektroniczny przywiązują wielką wagę do budowania i utrzymania zaufania konsumentów. Połączenie certyfikatu HACKER SAFE®, zwiększającego zaufanie klientów odwiedzających witrynę i ich skłonność do dokonania zakupu, z usługą SiteAdvisor, sprzyjającą wzrostowi zainteresowania konsumentów bezpiecznymi witrynami, pozwala znacznie zwiększyć efektywność handlu elektronicznego.”

W chwili obecnej ScanAlert audytuje i certyfikuje bezpieczeństwo ponad 100 tysięcy witryn internetowych, zaś logo HACKER SAFE widnieje na stronach ponad 60% firm znajdujących się na liście Internet Retailer Top 500. Do klientów należą American Red Cross, GUESS?, INC, PETCO Animal Supplies, Spencer Gifts i Warner Brothers.

Uzupełnieniem usług certyfikacji HACKER SAFE jest narzędzie SiteAdvisor, które w ciągu dwóch lat od udostępnienia zostało pobrane przez użytkowników już ponad 100 milionów razy. W oparciu o wyniki testów 95% witryn zajmujących się handlem, McAfee SiteAdvisor za pomocą łatwo zrozumiałych zielonych, żółtych i czerwonych znaków kieruje konsumentów do bezpiecznych sklepów internetowych, a także ostrzega przed niepewnymi i niebezpiecznymi witrynami, które rozsiewają szkodliwe oprogramowanie, wykorzystują luki w zabezpieczeniach przeglądarek, wyświetlają uciążliwe reklamy, próbują oszukać klienta lub rozsyłają niepożądaną korespondencję. Technologia bezpiecznego wyszukiwania SiteAdvisor zawiera również działające w przeglądarkach zabezpieczenie przed phishingiem, pomagające konsumentom unikać witryn stworzonych w celu wykradania poufnych danych. Witryny, które po sprawdzeniu zostały uznane za potencjalnie niebezpieczne, mogą uzyskać ocenę pozytywną po usunięciu problemów wykrytych przez McAfee i liczyć na zwiększone zainteresowanie klientów odwiedzających tylko miejsca sprawdzone przez SiteAdvisor.

McAfee SiteAdvisor wchodzi w skład wszystkich pakietów bezpieczeństwa McAfee – McAfee Total Protection, McAfee Internet Security Suite i McAfee VirusScan Plus, oferujących współpracujące ze sobą kompleksowe rozwiązania chroniące komputery osobiste przed atakami hakerów, wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim, niebezpiecznymi załącznikami do poczty elektronicznej i komunikatów, itd. McAfee SiteAdvisor pozwala również zwiększyć bezpieczeństwo produktów pochodzących od innych dostawców. Współpracuje z przeglądarkami Microsoft Internet Explorer i Mozilla Firefox dla platform MacOS, Linux i PC.  Rozwiązanie można pobrać bezpłatnie pod adresem http://us.mcafee.com.

SiteAdvisor zdobył wiele wyróżnień – należący do CNET portal download.com przyznał mu 5 gwiazdek. Time Magazine umieścił go na liście 50 najciekawszych witryn („50 Coolest Web Sites”), magazyn Popular Science uznał za najlepszą nowość („Best of What’s New”), zaś amerykański Departament Handlu przyznał wyróżnienie „Recognition of Excellence in Innovation”.

Firma McAfee, Inc. zakupiła usługę certyfikacji witryn internetowych HACKER SAFE za około 51 milionów USD w gotówce, udzielając promesy na 24 miliony USD w przypadku osiągnięcia określonych wyników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry