Handel fałszywymi kartami kredytowymi kwitnie

Oferty sprzedaży podrobionych kart kredytowych oraz sprzętu umożliwiającego kradzież danych z bankomatów przenoszą się z undergroundowych forów na strony popularnych serwisów www.

Działania Hakerów przede wszystkim mają na celu dotarcie do jak największej ilości forumowiczów, skłonnych zapłacić oszustom za informacje i narzędzia na temat kradzieży danych z sieci internet. Ten groźny proceder popularyzacji nielegalnych usług zagraża nie tylko Klientom banków, ale również bezpieczeństwu kontrahentów. Zakup nielegalnych usług jest ścigany i niesie ryzyko poniesienia kary wymierzonej przez wymiar sprawiedliwości, stratę pieniędzy oraz możliwość niedotrzymania umowy transakcji ze strony oszustów.

Według G Data Software producenta oprogramowania antywirusowego i szyfrującego dane, bezkarność cyberprzestępców to wynik braku dostatecznych mechanizmów zabezpieczeń serwisów, nierzetelny monitoring wpisów przez administratorów i wiele innych błędów popełnianych przez użytkowników i właścicieli stron.

Łukasz Nowatkowski dyrektor techniczny G Data Software: „Przy pomocy wyszukiwarek znaleźliśmy wiele źródeł ofert między innymi na forach o tematyce motoryzacyjnej, kulturystycznej, programistycznej, a także wśród filmów umieszczanych w serwisach wideo. Analizując strukturę i charakter niezgodnych z prawem treści można zauważyć, że wiele z nich opublikowanych jest automatycznie, co oznacza brak podstawowych zabezpieczeń chociażby kodami „Captcha”. Dodatkowo niektóre oferty przez długi okres pozostają dostępne dla wszystkich internautów, a taki rezultat to m.in. wynik braku precyzyjnego nadzoru nad zawartością stron serwisu.

Każdy może dokonać zakupu podrobionej karty, a nawet sprzętu umożliwiającego kradzież danych w bankomatach. Użytkownicy decydujący się na ten krok, podejmując propozycję zakupu nie tylko stają po stronie nielegalnego handlu, ale również narażają się na niebezpieczeństwo i ryzyko poniesienia kary wymierzonej przez wymiar sprawiedliwości. W końcowym etapie stratę pieniędzy i dodatkowo brak zgodności dostarczonego towaru z oczekiwanym.

Komunikacja między kontrahentami odbywa się m in. na poziomie prywatnych wiadomości wysyłanych z forum, ale przede wszystkim poprzez wykorzystanie takich komunikatorów jak ICQ. W tym nielegalnym sektorze handlu znaczny nacisk kładziony jest na anonimowość co bardzo utrudnia ściganie cyberprzestępców.

Co użytkownicy mogą zrobić?
Jeśli podczas surfowania napotkasz nielegalne oferty, należy natychmiast poinformować o tym administratora witryny. W większości przypadków nielegalne treści ze stron zostaną usunięte.

Ceny i oferty kart kredytowych na forach internetowych – dwa wycinki z wybranych forów:

wycinek_oferta_1

wycinek_oferta_2

Wideo: YouTube – Informacje na temat urządzeń do kradzieży danych:

youtube_skimming

Sklep z nielegalnymi urządzeniami do skimmingu:

shop_skimming

Informacje z prasy dotyczące bezpieczeństwa polskich bankomatów:
•    24.09.2009 – Atak Rumuńskiej Mafii na bankomaty w Karakowie, Tychach, Radomiu oraz innych miastach w woj. mazowieckim
•    19.09.2009 – Służba graniczna zatrzymuje 22-letniego obywatela Rumuni który posiada 20 spreparowanych karty bankomatowych
•    13.01.2009 – Atak na Klientów Bnakomatu Banku PKO BP z Aleksandrowa Kujawskiego
•    06.01.2009 – Nieznani sprawcy założyli specjalne urządzenie na bankomat przy Wieży Bocianiej w Bodnicy.
•    15.12.2008 – Przestępcy skanują 60 kart kredytowych ze Szczecińskiego bankomatu PKO BP
•    21.11.2008 – Klienci banku PKO BP przeżyli szok, kiedy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatów. Ich karty były zablokowane.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry