Harry Potter wreszcie w wersji elektronicznej

Książki o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling biją od lat rekordy popularności w księgarniach. Teraz, po raz pierwszy, dostępne są w wersji cyforwej w sklepie Pottermore.com, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Harry Potter wreszcie w wersji elektronicznej 1

Dokonując zakupu książek z serii o Harrym Potterze, klient otrzymuje ją w dwóch formatach – mobi i ePub. Wszystkie kupione pozycje książkowe są dla klientów dostępne w zakładce „My Books”, gdzie można je pobrać. E-bookisą kompatybilne ze wszystkimi standardowymi czytnikami. Użytkownik może wybrać w jakiej wersji chce pobrać książkę – na czytnik Reader Sony, Google Play, Kindle firmy Amazon, Nook firmy Barnes & Noble, czy też na inne urządzenie. Ograniczeniem jest to, że książkę w wersji e-book można pobrać maksymalnie osiem razy. Jeśli jednak klient pobierze książkę z przeznaczeniem na czytnik Amazon, znajdzie się ona w sekcji „dokumenty” w systemie. Wysyłka książki na konto Amazon polega na „połączeniu” konta Pottermore i Amazon, poprzez wpisanie danych do konta.

Aby czytać książkę o Harrym Potterze w wersji ePub nie ma konieczności instalacji Adobe Digital Editions na swoim urządzeniu. W Polsce można pobrać e-booka wyłącznie w wersji brytyjskiej i nie posiada on ilustracji. Wersja amerykańska w naszym kraju nie jest dostępna. Cyfrowy Harry Potter w najbliższej przyszłości będzie dostępny także w edycji w języku francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.

Przeglądając dostępną listę e-booków na stronie Amazon nie można ich zakupić bezpośrednio z tego systemu, ale użytkownik jest odsyłany do strony produktu w Pottermore.com. E-booki Harry Potter nie są dostępne za pośrednictwem iBookstore, ponieważ Pottermore.com nie wypracował dotychczas porozumienia z firmą Apple.

Po raz pierwszy autorka książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling ogłosiła chęć udostępnienia swoich powieści w wersji cyfrowej latem 2011 roku, wraz z uruchomieniem sklepu Pottermore.com. Planowano, że e-booki będą dostępne w październiku zeszłego roku. Termin ten jednak został przesunięty na rok 2012.

Marka Harry Potter wyceniana jest na ponad 15 mld dolarów. Pottermore.com ma za zadanie utrzymać zainteresowanie Harrym Potterem przez długi czas. Strona łączy w sobie elementy gier komputerowych, sieć społecznościową oraz sklep internetowy, który całkowicie będzie dostępny dla użytkowników od początku kwietnia 2012 roku. E-booki Harry Potter można jednak kupić już dzisiaj. Jak informuje serwis paidcontent.org, pierwsze trzy powieści z serii są w cenie 7,99 dolarów każda, a kolejne 4 po 9,99 dolarów każda. Cały pakiet powieści o Harrym Potterze w wersji cyfrowej użytkownik może pobrać za 57,54 dolarów. Dostępne są też cyfrowe audiobooki książek J.K. Rowling – trzy pierwsze po 29,99 dolarów, a cztery kolejne po 44,99 dolarów. Pełny pakiet audiobooków kosztuje 242,94 dolarów.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry