Hewlett-Packard wybuduje centrum biznesowe w Polsce

Opublikowano: 22 września 2004. Kategoria: Rynek. Tagi:

Hewlett-Packard planuje zbudowanie w Europie Środkowo-Wschodniej centrum biznesowego, które będzie obsługiwać klientów w całej Europie. Są duże szanse, że inwestycja łącząca będzie zlokalizowana w Polsce.

Oprócz Polski ewentualnym miejscem inwestycji mogą być jeszcze dwa inne kraje, ale wszystko wskazuje, że obecnie Polska ma od nich większe szanse. Centrum świadczyłoby usługi dla klientów w całej Europie – zajmowałoby się obsługą procesów biznesowych, outsourcingiem.

Nieoficjalnie mówi się, że w nowej placówce będzie zatrudnionych około tysiąca specjalistów.

HP Polska, który koncentrował się dotychczas na dużych projektach informatycznych i obsłudze największych firm, tuż przed powiększeniem UE zapowiedział zmianę strategii i wprowadzenie oferty produktów oraz wsparcia finansowego także dla mniejszych firm. Sprzedaż dla takich klientów odbywa się przy tym nie bezpośrednio, lecz poprzez partnerów. W Polsce HP ma ich 4 tys. – najwięcej wśród nowych członków UE.

Rzeczpospolita

Sylwester KozakHewlett-Packard wybuduje centrum biznesowe w Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.