Hewlett-Packard zwolni 27 tys. pracowników

Po niepowodzeniach na rynku mobilnych rozwiązań komputerowych firma Hewlett-Packard postanowiła zrestrukturyzować firmę między innymi za pomocą zwolnienia 8 proc. zatrudnionych pracowników.

Hewlett-Packard zwolni 27 tys. pracowników 1Restrukturyzacja ma polegać przede wszystkim na zwolnieniu 27 tys. z ponad 300 tys. zatrudnionych osób. Stopniowe cięcia w zatrudnieniu mają potrwać do października 2014 roku co pozwoli zagrożonym osobom znaleźć w tym czasie pracę w innej firmie.

Posunięcie określane mianem „wieloletniej restrukturyzacji” mają na celu uczynienie z HP firmy bardziej innowacyjnej i sprawniejszej finansowo. Meg Whitman, prezes HP w związku z zaistniałą sytuacją oznajmiła:

Czynimy postępy w tym wieloletnim wysiłku, aby HP było skuteczniejsze w działaniu i lepsze dla klientów, pracowników i akcjonariuszy. W tym kwartale poprawiliśmy wyniki, ale wciąż mamy wiele pracy do zrobienia

Na temat zwolnień Meg Whitman wypowiedziała się w następujący sposób:

Działania dotyczące zwolnień z pracy są trudne, ale są niezbędne w celu poprawy realizacji celów i dobrej kondycji finansowej firmy.

W opublikowanym raporcie finansowym za drugi kwartał rozliczeniowy, zakończony 30. kwietnia, zysk non-GAAP na jednej akcji wynosił 98 centów. Jest to o około 10 centów więcej niż przewidywały założenia. Zysk GAAP na jedną akcję wynosił 80 centów. Drugi kwartał przyniósł HP 30,7 mld dolarów przychodu.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry