Hewlett-Packard zwolni 27 tys. pracowników

Opublikowano: 25 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Po niepowodzeniach na rynku mobilnych rozwiązań komputerowych firma Hewlett-Packard postanowiła zrestrukturyzować firmę między innymi za pomocą zwolnienia 8 proc. zatrudnionych pracowników.

Hewlett-Packard zwolni 27 tys. pracowników 1Restrukturyzacja ma polegać przede wszystkim na zwolnieniu 27 tys. z ponad 300 tys. zatrudnionych osób. Stopniowe cięcia w zatrudnieniu mają potrwać do października 2014 roku co pozwoli zagrożonym osobom znaleźć w tym czasie pracę w innej firmie.

Posunięcie określane mianem „wieloletniej restrukturyzacji” mają na celu uczynienie z HP firmy bardziej innowacyjnej i sprawniejszej finansowo. Meg Whitman, prezes HP w związku z zaistniałą sytuacją oznajmiła:

Czynimy postępy w tym wieloletnim wysiłku, aby HP było skuteczniejsze w działaniu i lepsze dla klientów, pracowników i akcjonariuszy. W tym kwartale poprawiliśmy wyniki, ale wciąż mamy wiele pracy do zrobienia

Na temat zwolnień Meg Whitman wypowiedziała się w następujący sposób:

Działania dotyczące zwolnień z pracy są trudne, ale są niezbędne w celu poprawy realizacji celów i dobrej kondycji finansowej firmy.

W opublikowanym raporcie finansowym za drugi kwartał rozliczeniowy, zakończony 30. kwietnia, zysk non-GAAP na jednej akcji wynosił 98 centów. Jest to o około 10 centów więcej niż przewidywały założenia. Zysk GAAP na jedną akcję wynosił 80 centów. Drugi kwartał przyniósł HP 30,7 mld dolarów przychodu.

Robert ZarychtaHewlett-Packard zwolni 27 tys. pracowników

Podziel się!

O autorze

robert