Hipsterska wojna: Twitter wprowadza filtry zdjęć [wideo]

Twitter wprowadza możliwość edytowania dodawanych zdjęć. To kolejna odsłona „wojny na filtry”, jaką prowadzą ze sobą serwisy społecznościowe.

Możliwość dodawania filtrów do zdjęć pojawiła się w oficjalnych aplikacjach Twittera przeznaczonych dla systemów iOS i Android. Wykorzystywać można osiem przygotowanych filtrów: Vignette, Black & White, Warm, Cool, Vintage, Cinematic, Happy oraz Gritty. Zdjęcia można publikować w oryginalnym rozmiarze lub przyciąć w kwadrat. Jest także opcja automatycznej poprawki parametrów takich jak balans bieli czy kolory.

Hipsterska wojna: Twitter wprowadza filtry zdjęć [wideo] 1

Zapowiedź tego, że Twitter doda możliwość nakładania filtrów pojawiła się nieoficjalnie w ubiegły weekend. Opcja udostępniona miała zostać do końca roku – jak widać serwis zadziałał o wiele szybciej. Może to wynikać m.in. z wymiany ciosów z popularnym Instagramem, przejętym przez Facebooka za miliard dolarów – kilka dni temu zdjęcia ze społecznościowego serwisu fotograficznego przestały się wyświetlać w twitterowych profilach.

http://www.youtube.com/watch?v=2giNzaZunqE&feature=player_embedded

Co jeszcze przygotowuje Twitter dla swoich użytkowników? Coraz częściej pojawiają się spekulacje, że serwis uruchomi własną usługę wideo. Głosy takie nasiliły się zwłaszcza po październikowym przejęciu startupu wideo Vine. W ten sposób Twitter stać się może czymś więcej niż serwisem umożliwiającym wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych; może być projektem oferującym w pełni multimedialne doświadczenie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top