Hipsterska wojna: Twitter wprowadza filtry zdjęć [wideo]

Twitter wprowadza możliwość edytowania dodawanych zdjęć. To kolejna odsłona “wojny na filtry”, jaką prowadzą ze sobą serwisy społecznościowe.

Możliwość dodawania filtrów do zdjęć pojawiła się w oficjalnych aplikacjach Twittera przeznaczonych dla systemów iOS i Android. Wykorzystywać można osiem przygotowanych filtrów: Vignette, Black & White, Warm, Cool, Vintage, Cinematic, Happy oraz Gritty. Zdjęcia można publikować w oryginalnym rozmiarze lub przyciąć w kwadrat. Jest także opcja automatycznej poprawki parametrów takich jak balans bieli czy kolory.

Hipsterska wojna: Twitter wprowadza filtry zdjęć [wideo] 1

Zapowiedź tego, że Twitter doda możliwość nakładania filtrów pojawiła się nieoficjalnie w ubiegły weekend. Opcja udostępniona miała zostać do końca roku – jak widać serwis zadziałał o wiele szybciej. Może to wynikać m.in. z wymiany ciosów z popularnym Instagramem, przejętym przez Facebooka za miliard dolarów – kilka dni temu zdjęcia ze społecznościowego serwisu fotograficznego przestały się wyświetlać w twitterowych profilach.

http://www.youtube.com/watch?v=2giNzaZunqE&feature=player_embedded

Co jeszcze przygotowuje Twitter dla swoich użytkowników? Coraz częściej pojawiają się spekulacje, że serwis uruchomi własną usługę wideo. Głosy takie nasiliły się zwłaszcza po październikowym przejęciu startupu wideo Vine. W ten sposób Twitter stać się może czymś więcej niż serwisem umożliwiającym wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych; może być projektem oferującym w pełni multimedialne doświadczenie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry