home.pl: liczymy na 8-10 tys. klientów naszego kreatora [wywiad]

W ramach cyklu “Poznajmy się”, w którym przybliżamy produkty i marki działające na rynku internetowym, rozmawiamy z Dariuszem Kowalskim, kierownikiem ds. hostingu w home.pl. Pytamy o nowy kreator stron WWW – czy takie kreatory mogą się przyjąć na rynku i na ile klientów chce liczyć home.pl? Zapraszamy do wywiadu.

home.pl logoNiedawno home.pl przedstawił nową odsłonę kreatorów WWW – Click Web. Kreator mieliśmy okazję testować – pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Kreator działa tak jak powinien – nie trzeba mieć wiedzy technicznej, raczej wyobrażenie ogólnie jak ma wyglądać nasza strona. Następnie stronę “składamy” z różnych elementów i każdy z nich edytujemy. Co ważne, nie ma problemu z polskimi literami, co zdarza się w wielu tego typu rozwiązaniach.

Przyznam szczerze – to w jaki sposób można edytować stronę WWW za pomocą Click Web robi wrażenie. Czy to jest Wasz produkt, czy wykorzystujecie tylko licencję?

Click Web oparty jest na rozwiązaniu firmy basekit, niemniej home.pl bierze aktywny udział w rozwoju oprogramowania, poprzez zgłaszanie poprawek i rozwój dostępnych funkcjonalności. Staraliśmy się wybrać najlepsze narzędzie na rynku, które z jednej strony byłoby najprostsze w obsłudze dla użytkownika, a z drugiej pozwalało na tworzenie profesjonalnych stron WWW.

Zakładam, że Wasz projekt jest kierowany do osób, które mają niewielką wiedzę o tym jak tworzyć strony WWW. Patrząc na podstawowy pakiet, to roczny koszt stworzenia strony to 300 zł. Zapytam wprost – czy model abonamentowy ma szansę się przyjąć?

Nasze analizy wykazały, że na rynku istnieje przede wszystkim zapotrzebowanie na możliwość stworzenia i zarządzania jedną profesjonalną stroną WWW, bez udziału webmastera lub firmy zewnętrznej. Rozwiązanie kierujemy przede wszystkim do sektora MŚP, ale zainteresowanie ze strony osób fizycznych jest również duże. Proszę zauważyć, że zaprojektowanie nowej strony przez zewnętrzną firmę to wydatek co najmniej tysiąca złotych plus utrzymanie serwera. Rozważamy także wprowadzenie płatności w cyklu miesięcznym jako alternatywę dla płatności rocznych.

Co się stanie gdy po trzech miesiącach nie będę chciał jednak płacić za Click Web?

Tak jak wspomniałem, rozważamy wprowadzenie płatności w cyklu miesięcznym co da użytkownikowi możliwość zrezygnowania z usługi praktycznie w każdej chwili. Obecnie umowa zawierana jest z na 12 miesięcy i klient zobowiązuje się do korzystania z usługi w tym okresie. Zapisy dotyczące rozwiązania umowy przed terminem zawarte są w regulaminie i wiążą się z uiszczeniem dodatkowej opłaty. W przypadku wypowiedzenia umowy usługa będzie aktywna przez 30 dni a po upływie tego okresu zostanie wyłączona. Pragnę jednak zauważyć, że użytkownik ma możliwość przetestowania usługi za darmo przez 2 tygodnie, co daje mu czas na sprawdzenie czy rozwiązanie spełnia jego oczekiwania.

W wyższych planach dodajecie sporo usług, które pomogą spojrzeć na tematykę obecności w internecie kompleksowo – pojawia się FreshMail, Brand24 i pozycjonowanie. Chcecie zostać doradcą klienta w zakresie e-biznesu?

Chcemy i cały czas edukujemy naszych klientów z możliwości jakie oferuje internet. Jako wiodąca firma hostingowa na rynku polskim, wypracowaliśmy dobre relacje z naszymi partnerami takimi jak Brand24, czy FreshMail. Dzięki temu możemy zaoferować nie tylko usługi hostingowe, kreatora stron WWW czy sklepu internetowego, ale także dostęp do usług partnerów na bardzo atrakcyjnych warunkach. Zależy nam na sukcesie naszych klientów, dlatego zachęcamy ich do wspierania swoich internetowych biznesów poprzez wykorzystywanie narzędzi promocyjnych czy monitoringu. Działania edukacyjne prowadzimy również za pośrednictwem blog.home.pl, filmów instruktażowych na youtube, oraz akcji specjalnych takich jak np. „Internetowa Rewolucja”, której celem jest umożliwienie polskim firmom zaistnienie w Internecie poprzez dostęp do bezpłatnych narzędzi, które pozwalają stworzyć pierwszą stronę WWW i wypróbować reklamę w sieci.

Ilu klientów Click Web chcecie zdobyć do końca roku?

Do końca roku chcemy dotrzeć z usługą Click Web do 8 000 – 10 000 klientów.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry