Hot-Spot IBM'a i Idei

Opublikowano: 16 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

PTK Centertel sp. z o.o. i IBM Polska sp. z o.o. podjęły inicjatywę popularyzacji bezprzewodowego dostępu do Internetu. Dostęp będzie realizowany dzięki wykorzystaniu technologii budowy publicznych punktów dostępowych WiFi czyli miejsc, w których zwykle przebywa duża grupa osób chętnych do korzystania z Internetu. Będą to między innymi restauracje, kawiarnie, dworce, lotniska, uczelnie oraz centra handlowe. Dzięki hot-spotom, ich użytkownicy będą mogli sprawdzić i wysłać swoją pocztę, przejrzeć ulubione strony w Internecie lub zagrać w gry dostępne w sieci.

Pierwszym efektem inicjatywy będzie uruchomienie publicznego hot-spotu w dniu 16 kwietnia 2003 roku w Hotelu Novotel Warszawa Airport podczas konferencji Mobile Computing, której wymienione firmy są sponsorami. W ciągu dwóch dni uczestnicy konferencji będą mogli skorzystać z najnowszych komputerów przenośnych IBM ThinkPad T40 wyposażonych w Intel Centrino – technologię umożliwiającą bezprzewodowy dostęp do Internetu. Idea Meritum, oferta biznesowa firmy PTK Centertel sp. z o.o., zapewni szerokopasmowy dostęp dla całego hot-spotu, zaś IBM Polska zintegruje całość rozwiązania. Po zakończeniu konferencji, hot-spot będzie dostępny nieodpłatnie dla wszystkich chętnych posiadających moduły WLAN, którzy pojawią się w Hotelu Novotel Warszawa Airport przy ul. 1 Sierpnia 1 do dnia 31 maja 2003 roku.

„Hot-spot w Hotelu Novotel jest pierwszą z planowanych instalacji Wireless LAN (WLAN), które Idea Meritum zamierza otworzyć jeszcze w tym roku. W tej chwili dokonujemy dokładnych analiz, które z wybranych wcześniej lokalizacji będą najbardziej odpowiednie dla naszych Klientów.” – powiedział Jean Marc Vignolles, Wiceprezes PTK Centertel sp. z o.o. „Dzięki współpracy ze specjalistami z IBM Polska oraz przy wsparciu firmy Intel mogliśmy zaoferować rozwiązanie bezprzewodowego dostępu do Internetu w Novotelu Warszawa Airport całkowicie nieodpłatnie i to dla wszystkich chętnych. Mamy nadzieję, iż zainteresowanie naszymi wspólnymi usługami utwierdzi nas w przekonaniu, iż budowa hot-spotów jest prawidłowym kierunkiem rozwoju tej technologii.”

„Jest to pierwsza instalacja typu hot-spot Wi-Fi wykonywana przez IBM w Polsce. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie, wzorem USA i Europy Zachodniej, powstanie przy naszym udziale znacznie więcej instalacji tzw. publicznego dostępu do Internetu, nie tylko w hotelach, ale również w centrach handlowych, centrach kongresowych, lotniskach i restauracjach.” – powiedział Tomasz Dzideczek, konsultant techniczny w IBM Polska.

Oprócz publicznych hot-spotów coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie technologii WiFi w swoich biurach do budowy bezprzewodowych sieci lokalnych. Umożliwia to współpracę wszystkich urządzeń w sposób całkowicie mobilny, bez konieczności korzystania z kabli sieciowych.

http://www.idea.pl
http://www.ibm.com

Sylwester KozakHot-Spot IBM'a i Idei

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.