HP udostępnia części systemu webOS

Opublikowano: 26 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma HP przedstawiła drogę udostępnienia systemu webOS jako projektu open-source. Przekazała jednocześnie w ręce społeczności kawałek mobilnej technologii.

W pierwszej kolejności HP udostępniła Enyo, platformę do tworzenia aplikacji dla webOS. Każdy zainteresowany może skorzystać z tej technologii i modyfikować ją pod warunkami licencji Apache 2.0. Enyo pozwalać ma na budowanie aplikacji dla wielu przeglądarek internetowych.

W nadchodzących miesiącach udostępniane mają być kolejne elementy, zgodnie z poniższym harmonogramem.

HP udostępnia części systemu webOS 1

Firma HP chce w pełni udostępnić webOS we wrześniu. Trudno przewidzieć jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć. Czy uda się stworzyć dopracowany i atrakcyjny system? I przede wszystkim: czy znajdą się producenci urządzeń, którzy będą chcieli z niego skorzystać?

Przypomnijmy, że HP poinformowała o planach udostępnienia webOS jako projektu open-source w grudniu ubiegłego roku. Zapowiedziała wtedy również, że będzie kontynuować pracę nad jego rozwojem.

System webOS został kupiony razem z upadającą firmą Palm za ponad miliard dolarów.

Dawid ZarazińskiHP udostępnia części systemu webOS

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.