HP znów zwalnia ludzi pracujących nad webOS

Opublikowano: 29 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma HP zwolniła ponad 270 pracowników zajmujących się rozwijaniem systemu webOS. System „nie potrzebuje już tak wielu inżynierskich etatów”, przekonuje korporacja.

HP znów zwalnia ludzi pracujących nad webOS  1HP tnie koszty związane z systemem webOS. Obecne zwolnienia nie są pierwsze w procesie restrukturyzacji. We wrześniu z pracą pożegnało 500 osób, a z firmy odszedł Jon Rubinstein, były szef Palm. To wszystko zaledwie dwa lata po przejęciu firmy i jej systemu operacyjnego za 1,2 mld dolarów.

webOS kontynuuje przejście od wytwarzania urządzeń mobilnych do otwartego oprogramowania i nie potrzebuje już tak wielu inżynierskich etatów jak wcześniej. To sprawia, że mniejszy i zwinny zespół jest dobrze przygotowany do wdrożenia open source’owego webOS i przysłuży się firmie HP skupiającej się na oprogramowaniu w dłuższej perspektywie czasu. HP pracuje nad znalezieniem innego zajęcia pracownikom, których dotknęła ta zmiana – oświadczył koncern.

Zwolnień można się było spodziewać. System webOS stracił dla HP kluczowe znaczenie – firma zastanawiała się nawet czy całkowicie nie porzucić tego projektu. Ostatecznie zdecydowano się na przekazanie go społeczności w postaci otwartego oprogramowania (co częściowo ma już miejsce).

Dawid ZarazińskiHP znów zwalnia ludzi pracujących nad webOS

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.