HP zostaje w biznesie PC

Hewlett-Packard nie wycofa się z produkcji komputerów osobistych. Decyzja miała zostać podjęta po ocenie biznesowych alternatyw. HP uznała, że zbyt dużo ma do stracenia decydując się na taki krok.

Meg Whitman, która we wrześniu zastąpiła Leo Apothekera na stanowisku szefa HP, zdecydowała, że mimo wcześniejszych zapowiedzi firma nie zamknie działu komputerów osobistych – łącznie z zespołem sprzedażowym.

HP zostaje w biznesie PC 1HP obiektywnie oceniła strategiczny, finansowy oraz operacyjny wpływ wydzielenia PSG (Personal Systems Group – działu komputerów osobistych). Jest jasne po naszych analizach, że pozostawienie PSG wewnątrz HP jest dobre dla klientów i partnerów, udziałowców i pracowników – ogłosiła Meg Whitman. Wydzielenie lub zamknięcie oddziału komputerów osobistych kosztowałoby firmę 1,5 mld dolarów jednorazowo oraz ok. miliard dolarów rocznie, dodała Whitman.

W sierpniu HP ogłosiła przejęcie brytyjskiej firmy Autonomy Corp. za 10,3 mld dolarów, zamknięcie projektu WebOS oraz prawdopodobne wycofanie z produkcji komputerów osobistych. Decyzja o niewycofywaniu się z działu PC oznacza  kontynuację działań HP i wydaje się najbardziej pragmatyczną decyzję, jaką można było podjąć.

Komentatorzy stawiają jednak pytanie: co z WebOS? Czy ten projekt rzeczywiście powinien zostać zamknięty po kiepskich wynikach sprzedażowy tabletu TouchPad? Whitman przyznała, że to problem, który musi zostać rozwiązany: czy definitywnie pożegnać się z projektem, czy może zaproponować klientom urządzenia z nową wersją tego systemu?

 

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry