HYPERmedia dla Europy

Agencja HYPERmedia przygotowała od strony technicznej i oddała do użytku nowy serwis internetowy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Dostępny jest pod adresem http://www.europa.delpol.pl Zawiera wyczerpujące i najbardziej aktualne informacje na temat pozycji Polski na tle Unii Europejskiej.

Zakres prac związanych z projektem przewidywał wykonanie nowej wizualizacji oraz stworzenie na jej podstawie zupełnie nowego serwisu internetowego. Ponadto, HYPERmedia wdrożyła system Content Management oraz przeprowadziła wszelkie wymagane szkolenia. Umowa przewiduje hosting na serwerach HYPERmedia oraz bieżącą aktualizację treści.

HYPERmedia przeszła pozytywnie wysokie wymagania proceduralne towarzyszące przetargowi. Cała procedura pozostawała w pełnej zgodzie z przepisami funkcjonującymi w Unii Europejskiej, co gwarantuje, że oferta agencji HYPERmedia odpowiadała najlepiej wymaganiom Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Serwis internetowy placówki Komisji Europejskiej w Polsce pełnić ma przede wszystkim funkcje informacyjne. Zawiera bogatą bazę wiedzy z zakresu struktur UE, przepisów w niej obowiązujących oraz najnowszych wydarzeń na stopie negocjacji pomiędzy Polską i Unią Europejską. Podstawowym celem witryny jest aktualność publikowanych na niej informacji. Dlatego, aby maksymalnie udrożnić proces przepływu treści pomiędzy agencją a przedstawicielami EUC, wprowadzone zostały elementy systemu klasy Content Management. Zastosowano produkt własny HYPERmedia spełniający idealnie tę funkcję – platformę SAM (Self Administration Manager), która wykorzystywana jest do zarządzania systemem news’ów oraz zaimplementowanego na stronie kalendarza wydarzeń.
Witryna w wielu miejscach zintegrowana jest z bazą danych, co gwarantuje płynną i elastyczną aktualizację. Zaimplementowany został zaawansowany system wyszukiwarek w celu maksymalnego ułatwienia użytkownikom dotarcia do pożądanych informacji.

Chcąc przyciągnąć lojalną grupę odbiorców, autorzy serwisu opatrzyli go efektowną wizualizacją. Dodatkowymi elementami uatrakcyjniającymi są moduł ankiet oraz biuletyn elektroniczny rozsyłany wszystkim zainteresowanym tematem integracji.

Nowy serwis Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej podłączony jest do systemu trackingowego GeMius pozwalającego na monitoring statystyk oglądalności witryny. Pozwoli to na dalszy jego rozwój i optymalizację w stosunku do wymagań użytkowników.
Wykonany został w dwóch wersjach językowych. Projekt finansowany jest ze środków funduszu PHARE.

http://www.europa.delpol.pl
http://www.hypermedia.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top