I ty możesz zostać najlepszym hakerem tego roku!

Już drugi raz Facebook ogłasza otwarty konkurs na najlepszego hakera pod nazwą dorocznego Hacker Cup. W konkursie może wziąć udział w zasadzie każdy, ponieważ jest to konkurs otwarty. Rejestracja do uczestnictwa w nim ruszyła z dniem 4 stycznia 2012 roku.
Programiści z całego świata już drugi raz wezmą udział w konkursie o Puchar Hakera. Ich zadaniem będzie rozwiązanie problemów I ty możesz zostać najlepszym hakerem tego roku! 1algorytmicznych w pięciu rundach. Zwycięzca wszystkich etapów konkursowych otrzyma tytuł mistrza świata hakerów oraz stanie się posiadaczem Hacker Cup.

Konkurs hakerów na Facebooku rozpocznie się 20 stycznia 2012 roku i potrwa tylko 3 doby w trybie online. Runda kwalifikacyjna konkursu zostanie uruchomiona w wyznaczonym terminie o godzinie szesnastej.

Pierwszy etap konkursowy będzie zdecydowanie najbardziej wyczerpujący dla uczestników, ponieważ potrwa on pełne 24 godziny bez przerwy. Rozpocznie się o godzinie 10-tej 28 stycznia.

500 najlepszych zawodników zostanie zakwalifikowanych do drugiej rundy konkursowej o tytuł Mistrza hakerów, mającej miejsce 4 lutego od godziny 13 do 16.

Z rundy tej wyłonionych zostanie 100 najlepszych uczestników, którzy awansują do rundy trzeciej, odbywającej się 11 lutego, w godzinach od 13 do 16.

Tylko 25% zawodników III rundy przejdzie do kolejnego etapu konkursu. Otrzymają oni wcześniej wiadomość e-mail od organizatorów o klasyfikacji konkursowej. Facebook wyśle ich do Menlo Park w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbędzie się ostatnia runda – 17 marca 2012 roku. Facebook zobowiązał się do zwrócenia uczestnikom konkursu o Puchar Hakera kosztów uzyskania wizy i do 100 dolarów za wydatki poniesione w czasie starania się o wizę. Jednocześnie, wydatki związane z procedurą paszportową nie zostaną zwrócone. Finalistą zostaną zwrócone wszystkie środki pieniężne poniesione w związku z pobytem w Kalifornii. Mają oni szansę na zdobycie wielu cennych nagród, ale tylko jeden z 25 uczestników wygra trofeum Hacker Cup.

W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs o Puchar Hackera, w którym zwycięzcą okazał się rosyjski programista Petr Mitrichev. Wygrał on jednocześnie Google Code Jam w 2006 roku. Drugie miejsce należało do Anh Tuan Mitrichev, a trzecie do Tianchen Lou.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry