IAI-Shop.com Usługą Roku 2010

IAI-Shop.com została wybraną Usługą Roku 2010 w Konkursie Gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nagroda została wręczona na uroczystej gali 10 listopada 2010 roku.

Z IAI-Shop.com korzysta już ponad 1000 sklepów internetowych. Usługa polega na zastąpieniu pisanego i konserwowanego programu do prowadzenia sklepu internetowego, kompletną usługą w której firma staje się użytkownikiem gotowego i zawsze sprawnego systemu. Dodatkowo IAI oferuje możliwość wynajmowania specjalistów na godziny np. do zmian graficznych lub pisania indywidualnych programów integrujących platformę IAI z systemami biznesowymi klienta. IAI-Shop.com jest dostępna na rynku już 11 rok, od początku właśnie w modelu SaaS (ang. Software as a Service). Jedenaście lat temu bardzo pionierski model, dzisiaj jest podstawą prowadzenia biznesu w internecie.

IAI-Shop.com Usługą Roku 2010 1– Innowacja i rozwój jest wpisana w nasz model biznesowy. Już w 2000 roku postawiliśmy na kompletną usługę, w której aplikacja jest jedną ze składowych. Wtedy ta forma prowadzenia biznesu jeszcze w ogóle nie była popularna. Systematycznie rozwijaliśmy IAI-Shop.com stale utrzymując kurs na świadczenie dla sprzedawców internetowych kompleksowej usługi na najwyższym poziomie a nie tylko sprzedaży oprogramowania. To się opłaciło. Dziś SaaS jest głównym nurtem e-commerce, ale to my mamy najwięcej doświadczenia i jesteśmy liderem. – wyjaśnia Paweł Fornalski, prezes IAI S.A.

Sukces IAI S.A. potwierdzają liczby. W samym tylko październiku 2010 roku 1050 sklepów internetowych korzystających z IAI-Shop.com wygenerowało w sumie ponad 20 milionów złotych obrotu, czyli aż o 8 milionów złotych więcej niż rok wcześniej. Rosną też przychody samej firmy.

Porównaliśmy nasze wyniki do spółek z bardzo prestiżowego rankingu „Wschodzących gwiazd” przygotowanego przez Deloitte rankingu „Technology Fast 50 in Central Europe”. W okresie 2007-2009 nasze przychody wzrosły o 191% co dałoby nam 5 miejsce. – podsumowuje Paweł Fornalski – Jednak z dużą nadzieją patrzymy na następny ranking, ponieważ mamy realne szansę znaleźć się wysoko w najbardziej prestiżowej kategorii Fast50, która ocenia wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat. Popatrzyliśmy na wyniki z 2006 i planowane na 2010 rok. Efekt to ponad dziesięciokrotny wzrost przychodów, czyli 1046,95%. Taki wynik może nam dać miejsce w pierwszej dziesiątce, olbrzymi prestiż i promocję w całej Europie.

Spółka obok rozwoju usługi rozwija się od strony korporacyjnej. – W grudniu 2009 roku zadebiutowaliśmy z sukcesem na NewConnect. Dlatego ta nagroda powinna ucieszyć także naszych inwestorów. To niezależne potwierdzenie, że nasze działania idą w dobrym kierunku i są przyszłościowe, a IAI S.A. jest wschodzącą gwiazdą której akcje warto kupować już dzisiaj. – podsumowuje Paweł Fornalski.

Wyższe przychody przekładają się na zyski IAI. W opublikowanym 12 listopada 2010 roku raporcie za trzeci kwartał 2010 IAI wykazało ponad 50 tysięcy złotych zysku. Choć spółka silnie inwestuje, przede wszystkim tworząc nowe miejsca pracy to tak duży wzrost nie tylko zapewnia środki na utrzymanie bieżące i inwestycję, ale jeszcze stanowią zysk.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry