IAI-Shop.com o kondycji handlu elektronicznego w Polsce

IAI-Shop.com przedstawił pierwszą edycję raportu o kondycji handlu elektronicznego w Polsce. Raport ukazuje sytuację z 2008 roku na tle 2007 i bazuje na rzeczywistych danych ze sklepów internetowych.

Celem raportu jest przedstawienie danych pochodzących z realnego handlu i rzeczywistych sklepów. „W tym raporcie nie opieramy się na ankietach wysyłanych do właścicieli sklepów, którzy wypełniają je często tak, aby pokazać swoją firmę w lepszym świetle. Dzięki bardzo dokładnym i niezakłamanym danym pochodzącym z różnych branż, chcemy ustanowić standard wzorcowych wskaźników, do których będą się mogli odnosić sprzedawcy internetowi, publicyści, analitycy i naukowcy. Raport opiera się na porównaniu grupy sklepów, pod względem tych samych parametrów, w ściśle określonych ramach czasowych.” – zapewniają twórcy raportu.

Do bania wybrano klientów IAI-Shop.com, którzy aktywnie i ciągle prowadzili sprzedaż od stycznia 2007 roku do grudnia 2008.

„Ze względu na wrażliwość wykorzystanych danych, informacje o sklepach i ich właścicielach pozostają tajemnicą. Wysoki stopień ogólności publikowanych danych wyklucza bezpośrednią identyfikację sklepu uwzględnionego w badaniu. Zdecydowaliśmy się na to, ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo naszych klientów. Właściciele sklepów nie mieli żadnego wpływu na dobór oraz wartość analizowanych wskaźników.” – dodają twórcy raportu

W planach są już kolejne raporty, które mają być publikowane co sześć miesięcy i rozbudowane o nowe zestawienia.

Raport do pobrania: Tutaj

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top