IBM – 5 innowacji, które zmienią nasze życie

IBM zaprezentował drugą odsłonę „IBM Next Five in Five” – pięciu innowacji w rozwoju technologii, które odmienią nasze życie w ciągu najbliższych 5 lat. Wybór konkretnych obszarów innowacyjności podyktowany jest rynkowymi i społecznymi badaniami oraz kształtem i charakterem projektów, nad którymi firma IBM pracuje na całym świecie.
„Dzięki zaawansowanym badaniom  prowadzonym przez laboratoria IBM  nasze życie może być znacznie prostsze każdego dnia. To od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy osiągnięcia współczesnej nauki. Bezpieczeństwo, oszczędność  czasu i pieniędzy to cechy,  na których  zależy nam wszystkim.  Rozwiązania mobilne takie jak telefon komórkowy pomogą  w poszukiwaniu informacji, regulowaniu rachunków i wielu innych czynnościach.  Cieszymy się, że IBM ma duży wkład nie tylko w wyznaczanie kierunków rozwoju nowych technologii, ale także w konsekwentnym wprowadzaniu ich w życie” – powiedziała Anna Sieńko, dyrektor działu Global Technology Services, IBM Polska.

Rozwój technologii w ciągu najbliższych pięciu lat i będące jego owocem innowacje wpłyną na następujące obszary naszego życia:

•    Redukcję problemów związanych z komunikacją miejską, transportem i zanieczyszczeniem środowiska
–    Sposób prowadzenia samochodów i podróżowania zmieni się nie do poznania
•    Wprowadzenie rewolucyjnych ułatwień w codziennych czynnościach dzięki nowym funkcjom telefonów komórkowych i eksploracji środowisk mobilnych (mCommerce – handel i popularyzacja komercyjnych zastosowań Internetu w oparciu o technologie mobilne)
–    Telefon komórkowy będzie Twoim portfelem, brokerem biletowym, osobistym asystentem, bankierem a także doradcą w zakupach

•    Efektywne wykorzystanie źródeł energii
–    Będziemy ekologiczni i zaoszczędzimy

•    Skuteczniejsze metody diagnostyki i leczenia schorzeń oraz postępy w medycynie
–    Lekarze będą sprawniej i precyzyjniej diagnozować pacjentów w trójwymiarowym Internecie

•    Kontrolę źródeł pochodzenia żywności i jej składu
–    Dzięki opisowi twoich nawyków żywieniowych, można dowiedzieć się wiele na temat tego, kim jesteś. W najbliższym czasie sam dowiesz się więcej o pochodzeniu Twoich posiłków

www.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top