IBM bezprzewodowo

Opublikowano: 9 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Podczas odbywającego się w Stanach Zjednoczonych sympozjum analityków technologii informatycznych IBM zaprezentował swoją strategię w zakresie rozwiązań bezprzewodowych w notebookach serii ThinkPad. Strategia opiera się na 4 kluczowych elementach: – elastyczności i możliwości wyboru, – łatwości obsługi, – wysokiej wydajności rozwiązań bezprzewodowych oraz – ulepszonych rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa.

„W ciągu najbliższych pięciu lat, bezprzewodowy dostęp do sieci stanie się drugą naturą użytkowników komputerów przenośnych” mówi Fran O’Sullivan, dyrektor generalny w IBM Personal Computing Division. „IBM przewiduje ogromny rozwój rozwiązań bezprzewodowych – wychodząc temu trendowi naprzeciw zaprojektowaliśmy notebooki ThinkPad wyposażone w najlepsze rozwiązania bezprzewodowe, jakimi dysponuje nasza firma. Nowa era e-biznesu na żądanie stawia przed firmami wysokie wymagania w zakresie łatwego i bezpiecznego przesyłania i dostępu do danych. Zagadnienie to stanowi trzon naszej nowej strategii”.

Strategia rozwiązań bezprzewodowych była kluczowym tematem poruszonym podczas corocznego sympozjum IBM z udziałem analityków branży IT. Według prognoz wielu analityków, w roku 2005 ponad 80 procent notebookoów będzie posiadało zintegrowane rozwiązania bezprzewodowe. IBM uważa, że w miarę jak bezprzewodowa informatyka będzie się stawać istotnym elementem dla biznesu, będą powstawać nowe mobilne inicjatywy. Dla przykładu: IBM wspólnie z brytyjską firmą Britannia Airways zamierzają zastosować notebooki IBM ThinkPad jako wyposażenie pokładowe samolotu w ramach koncepcji „e-flight decks.” W samolocie tym, notebooki ThinkPad X Series będą przechowywać rozkłady lotów i informacje o nich, a odświeżanie informacji będzie następowało drogą bezprzewodową podczas postojów na lotnisku.

„Bardzo dokładnie zapoznaliśmy się z ofertą dostępnego na rynku sprzętu i jesteśmy pewni trafności naszego wyboru,” mówi Iain Andrew, dyrektor pionu IT w Britannia Airways. „Notebook ThinkPad X24 jest wystarczająco mały, by sprostać naszym oczekiwaniom w zakresie mobilności i oszczędności zajmowanej powierzchni bez konieczności rezygnacji z wysokiej wydajności i wymaganej niezawodności działania. Jest to o tyle istotne, że sprzęt ten pełni funkcje kontrolne. Wykorzystanie nowoczesnego rozwiązania na miarę 21-go wieku poprawi efektywność urządzeń pokładowych i wyeliminuje konieczność korzystania z drukowanych wersji dokumentów”.

http://www.ibm.com

Sylwester KozakIBM bezprzewodowo

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.