IBM chce przerywać filmy na DVD reklamami

Komputerowy gigant IBM złożył wniosek o opatentowanie rozwiązania, które umożliwiłoby przerywanie filmów na DVD reklamami. Użytkownik nie miałby możliwości przewinięcia spotów, ale za to płaciłby mniej za płytę – donosi ArsTechnica.
Po włożeniu płyty do odtwarzacza urządzenie sprawdzałoby, czy użytkownik kupił wolną od reklam wersję filmu, czy też tańszą. W tym drugim przypadku pokazane zostałyby spoty nagrane na DVD lub ściągnięte z internetu (jeśli sprzęt byłby podłączony do sieci).

Z punktu widzenia studiów filmowych rozwiązanie firmy IBM jest prawdziwym zbawieniem. Sprzedaż filmów na płytach spada, więc wprowadzenie reklam byłoby kolejnym źródłem dochodu. Pozwoliłoby także na przywrócenie do katalogów wielu starych, często niskobudżetowych produkcji, które nigdy nie były w stanie na siebie zarobić.

Także oszczędni użytkownicy zapewne nie mieliby nic przeciwko temu, aby obejrzeć kilka minut reklam w trakcie filmu i zapłacić za wypożyczenie lub kupno DVD na przykład połowę dotychczasowej ceny.

Problemem są ograniczenia technologiczne. Zwykłe odtwarzacze płyt nie mają możliwości łączenia się z siecią. Dopiero nowy sprzęt, działający w standardzie HD DVD, ma złącze ethernet. Umożliwia ono aktualizację oprogramowania i pobieranie plików multimedialnych na żądanie. Może więc służyć także do oglądania reklam, a nawet darmowych, bo przerywanych spotami seriali z sieci.

Źródło: ArsTechnica

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry