IBM i Colgate-Palmolive w zakresie globalnej infrastruktury IT

Colgate-Palmolive wybrał IBM jako swojego strategicznego dostawcę infrastruktury technologicznej, obejmującej serwery, pamięci masowe, oprogramowanie, komputery i inne produkty. Colgate-Palmolive wymieni dotychczasowe rozwiązania pochodzące od innych dostawców. Dostarczona technologia IBM zapewni najwyższą wydajność i stabilność przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu użytkowania (TCO).

IBM dostarczy infrastrukturę obsługującą krytyczne operacje biznesowe w Colgate Palmolive, a w szczególności użytkowane oprogramowanie firmy SAP. Colgate-Palmolive już wykorzystuje sprzęt i oprogramowanie IBM: serwery unixowe pSeries, serwery pamięci masowych SHARK oraz oprogramowanie do zarządzania aplikacjami Tivoli. Colgate-Palmolive szacuje, że rozwiązania te przyniosły 40-procentowe zwiększenie wydajności i stabilności w porównaniu do poprzednio stosowanych systemów.

“Jako jeden z najbardziej znanych producentów artykułów konsumpcyjnych na świecie, Colgate-Palmolive doskonale rozumie wpływ i znaczenie infrastruktury IT w procesie produkcji,” – mówi Bill Zeitler, zastępca dyrektora działu serwerów w IBM. “Jest to wymowny dowód na znaczenie, rolę i wpływ nowoczesnych technologii na wyniki finansowe. Nasza firma pomaga koncernowi Colgate-Palmolive wykorzystać najnowsze technologie, by sprostać rosnącej konkurencji.”

“Przed dokonaniem wyboru szukaliśmy godnego zaufania partnera, którego rozwiązania będą najbardziej niezawodne” – mówi Ed Toben odpowiedzialny za infrastrukturę informatyczną w firmie Colgate-Palmolive.

Koncern Colgate-Palmolive jest również zainteresowany poprawą elastyczności i dostępności danych w aplikacjach SAP poprzez wdrożenie sieci SAN (Storage Area Networks) wspieranych przez serwery pamięci masowych dla dużych przedsiębiorstw (Enteprise Storage Servers – SHARK). Zastosowana w firmie platforma SAP zarządza operacjami biznesowymi w 51 krajach – co odpowiada 90 procentom dochodu Colgate-Palmolive. Aplikacje te zawierają takie moduły jak: zarządzanie łańcuchem dostaw, przyjmowanie zamówień, fakturowanie, HR i gospodarka magazynowa. Technologia i aplikacje SAP wykorzystywane w Colgate-Palmolive stanowią kluczowy element podnoszący marżę brutto z 48 % w 1994 roku do 55 % w 2001 roku.

Jednym z najbardziej innowacyjnych elementów infrastruktury biznesowej w Colgate-Palmolive jest gospodarka zasobami (Business Warehouse) – wysoko skalowalny system pozwala kierownictwu uzyskać dostęp do kluczowych informacji z całego świata, takich jak na przykład ceny poszczególnych surowców na różnych rynkach. W rezultacie, system oparty na serwerach i pamięciach masowych IBM może zgromadzić około 50 terabajtów danych. System IBM obsługujący SAP będzie w pełni gotowy do 2003 roku.

Colgate-Palmolive również ujednolici we wszystkich swoich oddziałach sprzęt PC – notebooki i desktopy, wykorzystując opatentowane przez IBM rozwiązanie ImageUltra . Korzystanie ze standardowego systemu konfiguracji dla całego koncernu jest mniej kosztowne niż instalowanie oddzielnych systemów na poszczególnych komputerach – redukuje to koszt zarządzania dużą siecią komputerów osobistych. Zdaniem specjalistów IBM, korzystanie z technologii ImageUltra przyniesie oszczędność rzędu $100 na jednym komputerze.

http://www.pl.ibm.com

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry