IBM naucza

IBM wprowadza zestaw opracowanych przez IBM Mindspan Solutions całkowicie zintegrowanych modułów z zakresu szkoleń elektronicznych, które umożliwią firmom podniesienie wydajności przeprowadzanych szkoleń zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi. Moduły te będą zawierały system zarządzania szkoleniami (LMS) i wirtualną klasę. Będą również ułatwiały przekazywanie i pozyskiwanie treści internetowej. Poza obsługą zróżnicowanych procesów nauczania, moduły te usprawniają komunikację i zarządzanie kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwie.

“IBM Mindspan Solutions dostrzega fakt, że coraz więcej organizacji planuje wprowadzić uczenie na odległość, jako sposób na sprawne rozwiązywanie krytycznych problemów biznesowych oraz stały element procesu szkoleniowego. Dlatego też oferujemy im następnej generacji platformę e-nauczania, która jest odpowiedzią na ich zmieniające się potrzeby, zarówno w odniesieniu do technologii, jak i treści oraz usług,” – powiedział Andrew Sadler, dyrektor IBM Mindspan Solutions.

Ten w pełni zintegrowany, oparty na Java 2 Enterprise Edition (J2EE) zestaw modułów obejmuje działającą w czasie rzeczywistym wirtualną klasę i LMS (Learning Management System) pomagający implementować, pozyskiwać i zarządzać programami szkoleniowymi w trybie online. Narzędzia te oferują technologię i wsparcie zarówno dla wymiany, jak i rozbudowywania istniejących już systemów e-learningu, tworząc jedno zintegrowane rozwiązanie dla całej organizacji; pomagają również w skutecznym inwestowaniu w istniejące systemy przez ich integrację i sprawne nimi zarządzanie. Dzięki wsparciu IBM Mindspan Solutions i możliwościom dostarczania treści, nowej generacji platforma e-nauczania pomoże organizacjom zredukować wydatki, poprawić wydajność i efektywność oraz w pełni wykorzystać zasoby ludzkie firmy.

W przeciwieństwie do innych systemów, które oferują pojedyncze modele e-learningu, modułowa struktura zestawu gwarantuje firmie elastyczność we wdrażaniu e-nauczania w pierwszej kolejności w obszarach, które mają na przedsiębiorstwo wpływ kluczowy. Ta elastyczność pozwala firmom odnosić korzyści niezależnie od stopnia wdrożenia systemu e-nauczania, czyli zarówno przy prowadzeniu szkoleń dla wybranej grupy pracowników, jak i przy implementacji kompleksowego systemu szkoleniowego dla całego przedsiębiorstwa. Dzieje się to dzięki łatwości uzyskiwania upgrade’ów chroniących istniejące zasoby przy jednoczesnym dopasowywaniu do zmieniających się potrzeb firmy.

Wbudowane w platformę e-nauczania połączenia z funkcją Zarządzania Wiedzą (Knowledge Management) pozwalają zredukować luki informacyjne przez umożliwienie użytkownikom wymiany, dystrybucji, zarządzania i pozyskiwania potrzebnych informacji. IBM Mindspan Solutions położył również szczególny nacisk na stworzenie zaawansowanych narzędzi do opracowywania lekcji i zarządzania szkoleniami (LCMS), które dodatkowo uzupełniają bogaty zestaw funkcji tego rozwiązania.

Produkt następnej generacji będący przełomowym krokiem dla IBM Mindspan Solutions opiera się na sukcesie IBM Lotus LearningSpace 5.0, który oferuje firmom dodatkową elastyczność i skuteczność w zarządzaniu kapitałem ludzkim i sprawną wymianę wiedzy. Lotus LearningSpace 5.0, wiodąca platforma technologiczna IBM Mindspan Solutions, jest idealnym rozwiązaniem dla firm oczekujących natychmiastowych korzyści z e-nauczania lub dla tych, które dopiero zaczynają wdrażać tego typu rozwiązania.

http://www.ibm.com/pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry