IBM oferuje bazę danych DB2 dla mniejszych firm

Firma IBM informuje o dostępności DB2 UDB Express, nowej, w pełni funkcjonalnej, łatwo instalowalnej bazy danych przeznaczonej na rynek średnich przedsiębiorstw. Rozwiązanie oferuje 65 narzędzi do automatyzacji i kosztuje o połowę mniej niż konkurencyjne produkty.

Oprogramowanie DB2 Express zawiera liczne narzędzia od automatyzacji i uproszczenia obsługi bazy danych. Technologia umożliwia monitorowanie kondycji systemu, automatycznie udziela fachowych rad i jest wyposażona w kreatory, które pomagają użytkownikom w różnych czynnościach, takich jak np. rozszerzanie możliwości systemu bez zmiany nawet jednego wiersza w kodzie programu. Aby zapewnić maksymalną elastyczność, rozwiązanie obsługuje XML, usługi WWW oraz platformy Java i .NET.

Atrakcyjna cena sprawia, że DB2 Express już na wstępie pozwala ograniczyć koszty, a dzięki funkcjom automatycznego dostrajania i konfiguracji, które zmniejszają złożoność i zwiększają niezawodność, klienci z małym budżetem i niewielkim działem informatycznym mogą się również spodziewać zmniejszenia kosztów długoterminowych.

Według badań firmy Market Magic Research ze stycznia 2003 roku, porównujących koszty eksploatacji standardowych pakietów DB2 UDB v8.1, Microsoft SQL Server 2000 i Oracle 9i, baza IBM DB2 jest tańsza o dwie trzecie od produktu firmy Microsoft i o jedną trzecią od produktu firmy Oracle.

Wersja 8.1 bazy danych IBM DB2 Universal Database Express Edition na Linuksa i Windows jest obecnie dostępna na całym świecie i kosztuje 499 USD za podstawowy pakiet serwerowy plus 99 USD za licencję każdego użytkownika. W firmie zatrudniającej 50 użytkowników konkretnej aplikacji koszt wynosi 5449 USD w porównaniu z 11 245 USD za Microsoft 2000 SQL Server*.

DB2 UDB Express działa w systemach Windows i Linux, jest dostępna w wielu wersjach językowych i może być wstępnie skonfigurowana przez partnerów biznesowych IBM pod kątem rozwiązań dla rynków branżowych, takich jak handel detaliczny, produkcja i bankowość. Dzięki osadzaniu DB2 Express w produktach partnerów biznesowych, można zaoferować klientom bazę danych, która instaluje się cicho i niezauważalnie, bez jednego kliknięcia myszką.

“Nasi partnerzy mogą poinformować małych i średnich klientów biznesowych, że pojawiła się alternatywna baza danych, która jest tańsza w eksploatacji, łatwiejsza w użyciu, oferuje lepszą obsługę techniczną i działa na różnorodnych platformach komputerowych”, powiedziała Janet Perna, dyrektor działu zarządzania danymi w IBM Software Group.

http://www.software.ibm.com/data

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry