IBM oferuje kompaktowe szesnastoprocesorowe serwery

Opublikowano: 10 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

IBM ogłosił wprowadzenie nowych wydajnych szesnastoprocesorowych modeli systemów IBM eServer, które zapewniają możliwość rozbudowy w miarę wzrostu potrzeb – „pay-as-you-grow”. IBM jest dotychczas jedynym wiodącym dostawcą, który zaoferował klientom szesnastoprocesorowy serwer oparty o procesor Intel Xeon MP w kompaktowym 14-calowym urządzeniu wysokiej klasy, podczas gdy Dell i HP muszą jeszcze w pełni udostępnić systemy ośmioprocesorowe z tym procesorem.

Klienci oceniają serwer x440 jako idealną platformę do konsolidacji. Jedno z pierwszych zamówień na nową maszynę zostało złożone przez wiodącą europejską firmę produkującą opakowania do produktów konsumenckich, która zdecydowała się scentralizować funkcje wsparcia klienta na jednej farmie terminali Citrix.

Przychód IBM w zakresie sprzedaży serwerów intelowskich wzrósł ponad trzy razy szybciej niż przychód firmy Dell w trzecim kwartale tego roku w porównaniu z trzecim kwartałem zeszłego roku. Zgodnie z raportem IDC Worldwide Quarterly Server Tracker IBM wyprzedził również HP we wzroście przychodu [1]. Również w przychodzie ze sprzedaży ośmioprocesorowych serwerów intelowskich w trzecim kwartale tego roku IBM wyprzedził HP, osiągając ponad 26-procentowy wzrost w porównaniu do trzeciego kwartału zeszłego roku, według tego samego raportu IDC [2].

Mohawk Industries, Prudential Financial, TXU, Stock SpA i GEHE AG są niektórymi z licznych klientów IBM na całym świecie, którzy wykorzystują eServer x440 do kluczowych zadań e-biznesowych.

„IBM eServer x440 pomógł nam zredukować koszty poprzez konsolidację części naszych kluczowych aplikacji na pojedynczym wydajnym serwerze,” – powiedział Jevin Jensen, dyrektor serwisu technicznego w Mohawk Industries, wiodącego producenta podłóg. „Osiągając dotychczasowe wysokie rezultaty jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem swoich maszyn do szesnastoprocesorowych urządzeń eServer x440.”

eServer x440 jest przełomowym serwerem intelowskim zapewniającym wysoką wydajność, niezawodność i skalowalność wymaganą przez korporacyjne centra danych. Oparty o wysokiej klasy architekturę IBM X-Architecture, serwer pomoże klientom rozwijać się w miarę potrzeb, zwiększając moc obliczeniową do poziomu maszyny 16-procesorowej.

IBM jest pierwszym wiodącym dostawcą serwerów, który zaoferował klientom kompaktowy, w obudowie rack, szesnastoprocesorowy serwer oparty na procesorze Intel Xeon MP. Podczas gdy konkurencyjny szesnastoprocesorowy system Unisys wymaga oddzielnej szafy, w pełni skonfigurowany 16-procesorowy eServer x440 mieści się w standardowym racku na 8 jednostek, czyli zajmuje jedną piątą powierzchni maszyny Unisys.

Od momentu wprowadzenia w zeszłym roku x440 zdobył uznanie wiodących publikacji branżowych; był m.in.:
– zwycięzcą w kategorii Network & Enterprise Hardware w konkursie PC Magazine Annual Awards for Technical Excellence,
– zwycięzcą konkursu Network World na najlepszy produkt klasy enterprise i najlepszy testowany serwer tej klasy,
– zwycięzcą w kategorii Enterprise Hardware i kategorii ogólnej w konkursie PC Magazine Best of PC Expo,
– zwycięzcą w konkursie IDG w Rumunii „Excellency Award” jako Produkt Roku 2002.

Nowy szesnastoprocesorowy serwer x440 jest już dostępny po cenie od 136 000,- USD [3]. IBM eServer xSeries obsługuje systemy Linux i Microsoft Windows.

[1] Żródło: International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Server Tracker 3Q 2002, listopad 2002 r. Porównując trzeci kwartał 2001 r. z trzecim kwartałem 2002 r., przychód IBM wzrósł 22 procent, podczas gdy przychód firmy Dell wzrósł 7,5 procenta.

[2] Żródło: IDC Worldwide Quarterly Server Tracker 3Q 2002, listopad 2002 r.

[3] Przybliżona cena sprzedaży z 18 grudnia 2002 r. Wyceniony system obejmuje 16 procesorów 1,4 GHz Intel Xeon MP, 8GB pamięci i dwa dyski twarde 18GB, VMWare ESX., ale nie obejmuje systemu operacyjnego. Ceny nie zawierają podatku VAT ani kosztów dostawy i mogą się zmieniać bez powiadomienia. Ceny resellerów mogą się różnić od podanych.

http://www.ibm.com

Sylwester KozakIBM oferuje kompaktowe szesnastoprocesorowe serwery

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.