IBM Polska funduje

Opublikowano: 25 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

23 stycznia 2002 roku Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski wziął udział w uroczystości otwarcia pracowni internetowej w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Pracownia ufundowana w ramach „Internet w Szkołach – Projekt Prezydenta RP”, została wyposażona w sprzęt komputerowy firmy IBM Polska.

Laboratorium komputerowe wyposażone w komputery IBM NetVista A21 składa się dziewięciu stacji roboczych i jednego komputera dla wykładowcy – połączonych w sieć lokalną wraz z modemem zewnętrznym – i 10 nowoczesnych monitorów typu E54 firmy IBM. Instalacja sprzętu została wykonana przez AC Serwis, partnera handlowego IBM.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie to jest kolejne miejsce gdzie – dzięki hojności sponsorów, a takim sponsorem jest dziś firma IBM – możemy oddać do rąk osób kształcących się i pracujących tu najwyższej jakości sprzęt, który powinien podnieść jakość ich pracy. Miałem również satysfakcję taką profesjonalną pracownię otworzyć w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie., – powiedział Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP, otwierając pracownię – Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli jak najlepiej przygotowane kadry policyjne. Kierownictwu Centrum życzę, żeby ta pracownia była jak najlepiej wykorzystywana.”

Nowo powstałe laboratorium jest pierwszą tego typu pracownią w Centrum Policji w Legionowie. Do tej pory Centrum nie dysponowało zapleczem umożliwiającym kształcenie słuchaczy w zakresie wykorzystywania komputera i Internetu. Pracownia służyć będzie słuchaczom i kadrze Centrum podczas szkoleń. Będzie z niej korzystało około 1000 policjantów kształconych równocześnie na różnych kursach.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wesprzeć tak szczytną inicjatywę. – powiedział Krzysztof Chełpiński, dyrektor IBM Global Services. „Nowe technologie ułatwiają pracę specjalistom z każdej dziedziny, a walka z przestępczością, którą toczą policjanci, leży przecież na sercu nam wszystkim”.

Pracownia w Legionowie powstała w ramach inicjatywy „Internet w Szkołach – Projekt Prezydenta RP”, dzięki której w 2001 roku wyposażono w infrastrukturę informatyczną 118 laboratoriów komputerowych w szkołach i instytucjach edukacyjnych w całej Polsce. Uroczystość podsumowania projektu, podczas której zostaną nagrodzone firmy i instytucje wspierające go, odbędzie się 24 stycznia br. IBM Polska jest Diamentowym Sponsorem akcji.

http://www.ibm.com/pl

Sylwester KozakIBM Polska funduje

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.