IBM ręczy za Impuls

Opublikowano: 15 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Pakiet Impuls BPSC v. 4,2,3 otrzymał certyfikat IBM ServerProven. Na polskim rynku dostępne są tylko 4 systemy klasy ERP posiadające ww. certyfikat. Niniejszym IBM zaświadczył o niezawodności oprogramowania chorzowskiej firmy na maszynach IBM klasy PC i działaniach partnerskich obu firm.

Uzyskanie znaku ServerProven potwierdziło poprawność działania aplikacji na rozwiązaniach klastrowych. Otwiera to oprogramowaniu drogę Impuls do strategicznych instalacji w centrach obliczeniowych i bankach. Firma BPSC może zatem ubiegać się o klientów, których działalność wymaga bezawaryjnej i bezwzględnej pracy przez 24 godz 7 dni w tygodniu. „Oznacza to, że już dzisiaj jesteśmy przygotowani do wdrożenia technologii stosowanej na świecie, która lada dzień będzie wykorzystywana w Polsce. W razie potrzeby jesteśmy gotowi do zastosowania takiego rozwiązania.” – powiedział Ignacy Miedziński prezes zarządu BPSC

Przyznanie BPSC certyfikatu IBM ServerProven nastąpiło po przeprowadzeniu dokładnych testów w Solution Partnership Center w Warszawie.

Testy wykonano na klastrze opartym o oprogramowanie Windows 2000 Advancet Server oraz ServicePack 2. Konfiguracja zawierała dwa nody klastra z identycznym systemem operacyjnym współpracującym z wydzieloną, zewnętrzną macierzą dyskową o identycznej konfiguracji. System operacyjny zainstalowano na lokalnych macierzach dyskowych j.w. pracujących w RAID 5. Po zainstalowaniu, uruchomieniu i skonfigurowaniu usługi Microsoft Cluster Services na obu maszynach na jednym z nodów klastra zainstalowano bazę danych Oracle 8.1.7. Następnie wykonano instalację aplikacji Impuls, jej konfigurację i instalację Oracle Fail Safe dla Windows 2000. Następnie skonfigurowano systemu przełączania aplikacji w przypadku awarii.
Po konfiguracji wykonano instalację klienta Oracle na maszynie PC i przetestowano poprawność instalacji.

Testy oprogramowania objęły wyłączanie poszczególnych nodów klastra. Podczas wyłączenia nieaktywnej maszyny, klient nadal pracuje i nie zauważa awarii serwera. Podczas wyłączenia aktywnego noda oprogramowanie Oracle w całości zostaje przeniesione na drugi komputer z klastra. Ze względu na około 30 sekundową zwłokę pomiędzy przełączeniami aplikacji, klient musi ponownie nawiązać sesję z serwerem w celu podłączenia do bazy danych. Jest to jedyna akcja wymagana ze strony klienta i administratora w celu dalszej pracy aplikacji.

Sylwester KozakIBM ręczy za Impuls

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.