IBM redukuje o połowę koszt korzystania z usług e-biznesowych

IBM wprowadza nowy program GreenStreak – inicjatywę umożliwiającą obecnym użytkownikom tradycyjnych aplikacji AS/400 (tzw. „zielone ekrany”) korzystanie z mocy i elastyczności platformy IBM eServer iSeries po atrakcyjnych, obniżonych cenach.

Inicjatywa GreenStreak, w ramach której można uzyskać nawet 50-procentową zniżkę przy zakupie dwóch nowych modeli iSeries, pozwoli wielu średniej wielkości przedsiębiorstwom rozpoczęcie korzystania z aplikacji e-biznesowych przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korzystania z dotychczas używanych na platformie AS/400 aplikacji.

„Wiele małych i średnich firm jest nieprzychylnie nastawionych do dostępnych aplikacji e-biznesowych z powodu kosztu, który muszą ponieść, jeśli chcą równocześnie utrzymywać dotychczasowe aplikacje.”- powiedział Guy England, iSeries Solutions Leader w regionie EMEA. „Oferując ceny od poziomu 20 tys. euro wierzymy, że w całej Europie jest około 80 tysięcy użytkowników AS/400, którzy skłonni będą skorzystać z tej okazji. Zachęcamy wszystkich użytkowników iSeries oraz AS/400, aby za pośrednictwem IBM lub partnera handlowego IBM zapoznali się z działaniem i korzyściami obu systemów”.

Firmy, które skorzystają z tej inicjatywy posiądą infrastrukturę pozwalającą na wykonanie migracji przy jednoczesnym utrzymaniu środowisk dla dotychczasowych i nowych, e-biznesowych aplikacji.

„Platforma iSeries jest idealnie dopasowana do średniej wielkości firm, które dużo zainwestowały w istniejące aplikacje, ale które równocześniechcą zyskać przewagę nad konkurencją w e-biznesie. Posiadając serwery iSeries mogą oni w tym samym czasie bez problemu skupić się na obu kierunkach działań” dodał Guy England.

Oferowane w ramach promocji dwa modele, to eServer i270 oraz eServer i820. Pozwolą one klientom skupić się na trzech priorytetach, z którymi stykają się firmy posiadające już jakieś aplikacje: udoskonalenie posiadanej infrastruktury, rozbudowa istniejących aplikacji i wykorzystanie nowych technologii. W pierwszym etapie, przedsiębiorstwa korzystające z promocji GreenStreak, mogą skorzystać przede wszystkim z większej wydajności dotychczas używanych aplikacji. Modele i270 i i820 oparte są o procesory sStar osiągające doskonałe wyniki w testach wydajnościowych. Umożliwiają one bardzo wydajne działanie aplikacji opartych o interfejs 5250 przy jednoczesnej redukcji kosztów wynikającej z mniejszych wymagań w zakresie zajmowanej powierzchni, poboru mocy oraz chłodzenia.
Dodatkowo, w dalszej perspektywie, platforma iSeries umożliwia migrację aplikacji pozwalając na ich dostępność w sieci WWW co jest doskonałym punktem wyjścia dla rozpoczęcia działań e-biznesowych. Wiele firm dąży do optymalizacji wykorzystania swojej infrastruktury IT poprzez konsolidację serwerów. Oba modele, zarówno i270, jak i i820 oferują opcje integracji z serwerami Windowsowymi oraz możliwość implementacji wielu partycji, co pozwala na łączenie wielu serwerów w jeden system.

http://www.pl.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top